Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek is kedvetek lenne...

Nektek is kedvetek lenne mindenkivel beszélgetni, ha látjátok hogy külföldiek és tudtok beszélni a nyelvükön?

Figyelt kérdés

Én személy szerint franciául beszélek és ma is a kisboltban láttam, hogy épp egy francia hölgy vásárol.

Láttam rajta, hogy kis esetlen nem beszélt magyarul és úúúgy de úúúgy segítttem volna neki, mondtam volna neki, hogy tudok beszélni és szóljon ha kell segítség, mivel ugye kisbolt hátha vett volna még valamit csak nem tudta, hogy kell mondani.

De ehelyett nem szóltam semmit, csak nagyon mosolyogtam rá, hogy éreztessem , hogy milyen jó fej vagyok és tudok a nyelvén csak nem merem leszólítani..:D Mások is éreztetek már így , akik pl egy ritkább nyelvet beszéltek???:D



2019. aug. 15. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyen ez neked örökre szóló tanulság, hogy legközelebb igenis leszólítod! Ezzel mindenki csak nyer, te meg büszke vagy magadra, és ez inspirál a további hasonló esetekhez! Pont erre való a nyelvtanulás!
2019. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít "leszólításnak", ha felajánlod a segítségedet egy "Puis-je vous aider, Madame?" kérdéssel. Én is mindig megteszem.
2019. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az a bárkit leszólítós, beszélgetős típus, így csak hallgatózni szoktam, ha finnekbe botlom. A beszédkészségem úgyis kritikán aluli, inkább nem égetem magamat előttük.
2019. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as, nem égeted magad, hanem gyakorolsz! Élő, valóságos helyzetben! És nemhogy nem gondolnak rosszat rólad, hanem örülnek még két kinyögött szónak is. Te nem örülnél külföldön, ha a helyiek akárcsak két magyar szóval is segítenének neked boldogulni egy adott helyzetben? Le lennél nyűgözve két szótól is, egy egész mondattól, akárhogy is mondja, meg már el is ájulnál!
2019. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan azt akartam írni, amit a 3. hozzászóló.

Ráadásul a finn még a franciánál is ritkábban beszélt nyelv Magyarországon. Akármit mondsz, akármilyen kiejtéssel, még a kezedet is megcsókolják, ha érted, mit szeretnének.

(2. hsz. vagyok.)

2019. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsánat! A 4. hsz.-ról beszéltem.
2019. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En csak angolul tudok meg magyarul de kulfoldon elek es itt mindenki angolul beszel :D nincs minek leszolitani oket.

Magyarorszagon is sokan beezelnek angolul tehat a turista nem fog meglepodni.


En inkabb magyarokat szolitanek meg itt mert nem sokan vannak rajtam kivul.

2019. aug. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!