Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tud itt valaki olaszul? Nehéz...

Tud itt valaki olaszul? Nehéz a nyelv tanulása? Kezdőnek mennyi idő kell hogy egy közép szinten tudjon?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz nyelv nehézsége szerintem a viszonylag sok és bonyolult igeidőben és igeragozásban van. Viszont nagy előnye, hogy

a/ a világ legszebb nyelve;

b/ a magyarban is meglevő latin szókincs segít a tanulásban, ad némi motivációt;

c/ ha már tudsz angolul, az is sokat segít, mert az angol tele van latin szavakkal, a két nyelv nagyban támogatja egymást.

Szerintem érdemes belevágni, akár hobbiból is. Hogy mennyi idő kell? Hát az függ az intenzitástól, attól, hogy tanultál-e más indoeurópai nyelvet (különösen angolt) stb., de összességében nem különösen nehéz nyelv.

2008. nov. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöma gyors válaszodat.

Írtam privát emailt,ha nem haragszol.

Köszi mégegyszer.

2008. nov. 14. 23:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem nullarol indulva, persze magantanar segitsegevel 8 honap alatt lett meg a kozepfoku nyelvvizsgam. Ha segithetek valamiben (tippek a hatekony tanulashoz, akar tanar nelkul is), irj emailt.

2008. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 4. éve tanulom a nyelvet kétnyelvű gimnáziumban. Ott gyakorlatilag rám ragadt bármennyire is tiltakoztam:) A nyelvtan logikája kicsit nehezebb, viszont a kiejtése könnyebb pl az angolnál. De érdemes:)
2009. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!