Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második nyelvnek iskolásnak...

Második nyelvnek iskolásnak 9-iktől melyik a könnyebb angol után? Német vagy olasz? Esetleg francia? Ezek közül lehet választani.

Figyelt kérdés
Nem megy túl könnyen a nyelvtanulás, de nem is rosszul, tehát átlagos nyelvtanuló. De félek, hogy a német nyelvtan túl nehéz lenne. Olasz könnyebb? Ha vki nem tudja az olaszt és németet összehasonlítani, akkor általában véve az angolhoz képest milyen nehéz? Ha úgy vesszük, hogy az angol nem túl nehéz középfokig. Mit érdemes és mit könnyű mellé tanulni suliban? Valószínűleg nem fog a 2. nyelvből a közeljövőben vizsgázni, de hétköznapi tudás jó lenne belőle.

2019. aug. 27. 10:11
 1/8 anonim válasza:
100%
Az olasz konnyu. HA nem akarsz kimenni mert ott valtozatos aaz olasz nyelv is az eszakiak es a deli olaszok kevesbe ertik meg egymast. de csak ha ugy tanulod hogy legyen egy valasztott nyelv ami konnyu akkor az olasz :) mas lehetoseg nincs csak ez a ketto?
2019. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Német, olasz, francia, orosz. Orosz kizárva.
2019. aug. 27. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ezek közül az olasz a legkönnyebb (és abból legalább van sok jó olasz zenész, akik élvezetesebbé tudják tenni a nyelvtanulást :D )
2019. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Német a leghasznosabb, olasz a legkönnyebb.
2019. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hazánk a német multik összeszerelő üzemévé vált, a német hasznosabb lehet a jövőre nézve.

Én franciát tanultam, ami nem sokban térhet el az olasztól, viszont többen beszélik a világon. Fanciából úgy érzem egy anyanyelvit sosem fogok megérteni, pedig a középfokú nyelvvizsgát is sikeresen letettem. A francia filmekben, műsorokban is csak összefüggő hablatyolást hallok, egy két szót tudok kiragadni. Az olasz tévéműsorokban hallás alapján mintha tagoltabban, érthetőbben beszélnének.

2019. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Magyarországon jelenleg 6000 (!) német vállalat van, Európában a németet beszélik a legtöbben második idegen nyelvként, és mivel Németország gazdasági nagyhatalom, ezért, ha okosan akarsz dönteni és pénzt is keresni később, akkor németül tanulsz meg. Ez ugyanúgy nyugati germán nyelv, mint az angol, az általad felsorolt nyelvek közül ez hasonlít legjobban az általad már tanult angolhoz.


2. Francia az egyetlen olyan nyelv az angol mellett, amit mind az 5 földrészen, kontinensen beszélnek, Magyarországon az embereknek csupán 13%-a beszél franciául. Ezért ezt is megéri jól megtanulni, mert kereslet van rá. Nem annyira nehéz nyelv, teljesen logikus, csak valamiért egyesek szeretik azt terjeszteni róla, hogy megtanulhatatlan.


3. Olasz valóban a legdallamosabb, leglíraibb nyelv, ezt csakis örömmel lehet tanulni, viszont nincs akkora földrajzi volumene és gazdasági haszna, mint az előző 2 nyelvnek. Viszont egy HR-s nagykutyától hallottam, hogy Mo.-n a német után az olaszok a legjelentősebb gazdasági partnereink, tehát ezzel is lehet keresni.


4. Orosz nekem ez a nyelv nem tetszik, és nem is tanulnám meg soha.

2019. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olaszt
2019. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olasz könnyebb, német hasznosabb sokkal, legalábbis itthon.
2019. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!