Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? Maradjak vagy...

Mit tegyek? Maradjak vagy leadjam a faktot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.  osztályos vagyok és tavaly év végén a németet választottam az egyik faktomnak. Már akkor is éreztem, hogy ez nem biztos, hogy jó döntésnek bizonyult. Ugyanis 9.-ben és 10.-ben a mi csoportunknak elég rossz némettanára volt. Az órák nagy részén másról beszélt, kommunikálni alig tanultunk, csak párbeszédeket magoltunk és nagyjából 11.-re jutottunk el a 10. -es tankönyv elejéig. Így sajnos sok alapot nem tudtam elsajátítani. Azért vettem fel faktnak, hogy jobban rá tudják gyúrni, esetleg nyelvvizsgát szerezzek belőle. Mivel angolból már van, ezért nem angolfaktra mentem, úgy gondoltam ott már nem sok újdonságot tanulnék.

Múlt héten volt az első németfaktunk és eléggé kiütköztek a hiányosságaim, a csoportból kb. én vagyok a legrosszabb szinten, mivel én általánosban nem tanultam, 9.-ben kezdtem. A tanárunk kedves és próbál segíteni, de rosszul érzem magam, hogy folyton lemaradok, nem értek semmit,  idővel lehet, hogy csak hátráltatnám a társaságot.

Nem tudom mit tegyek, itthon próbálom pótolni a dolgokat, németül zenét hallgatni és filmezni, de mégis megfordult a fejemben, hogy inkább leadom, mert lehet nagyon szenvedős lesz így ez az év. Viszont akkor meg ott maradnék a régi tanárunknál, ahol gondolom idén sem tanulnánk túl sok mindent.

Igazából én csak szeretnék tudni németül, nem is kell feltétlenül a nyelvvizsga, de mégsem akarok középiskolából 4 évi tanulás után 0 tudással elmenni.

Mit tegyek?



2019. szept. 8. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem, mindenképp maradj főleg ha a tanár is segítőkész. Csak adj egy kis időt magadnak

Ha továbbra is próbálkozol utol fogod érni őket. :)

2019. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!