Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2020 Felvételi, kötelező...

2020 Felvételi, kötelező nyelvvizsga, jár érte pluszpont?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom 2020-tól egyetemre kerülés feltétele a min középszintű (B2) nyelvvizsga. Ha mindenkinek kötelező akkor gondolom nem jár érte pluszpont, vagy igen?

2019. szept. 9. 21:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Az komoly hogy emelt kötelező lesz és a nyelvvizsga.


Ez konkrétan 78 plusz ponttól fosztja meg a jelentkezőt és a ponthatár marad.


Vagy rosszul értelmezem?"


No offense, de szerintem semmi keresnivalója a felsőoktatásban olyanoknak, akik nem értik, hogy ha egyszer valami mindenkire nézve kötelező, akkor nincs értelme pluszpontot adni érte.


Itt azok szívják meg, akiknek nincs nyelvvizsgája, mert ők el se indulhatnak a versenyben. Nekem már van diplomám, de amikor jelentkeztem még nem volt nyelvvizsgám, közben megcsináltam. De, a középiskola nyelvoktatás egy vicc volt nálunk. Az egész osztályból összesen egy embernek volt nyelvvizsgája az érettségi előtt. A mostani rendszerből kizárnának és mehetnék szakmunkásnak, vagy a gyárba droidmunkára..

2019. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én amúgy ezt az egész nyelvvizsga mizériát nem értem...

Mi a búbánatért kell nyelvvizsga a félvételihez, mikor annak elvégzéséhez amúgy is kell?


Azért nem vesznek fel valakit mérnökire mert nem tud középfokon angolul közbe meg egy matekzseni.


Én ugyan már bent vagyok, ráadásul végzős, de csak most fogok nyelvvizsgát tenni.

Munkahelyen meg rohadtul nem számít, hogy van-e nyelvvizsgád vagy nincs. Tudsz angolul legalább társalogni vagy nem, ennyi a lényeg.


Tehát ennek bevezetése nagy baromság. És nem motiválja a kedves diákot.

2019. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jó hát tök reális elvárás, hogy 18 évesen legyen már 2 nyelvvizsgád, ha akarsz magadnak pluszpontot, de Magyarország miniszterelnökének még nincs egy sem...
2019. szept. 14. 08:49
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem mintha én egyetértenék a törvényváltozással, de ha belegondoltok, azért van némi értelme.

Eddig sokaknak ragadt be a diplomájuk a nyelvvizsga miatt, ami azt jelenti, hogy 3-5 évig ergó feleslegesen koptatták a padokat, mert nem kaptam a végén diplomát. Most ha ők államilag támogatottak is voltak, akkor ebből következik, hogy az államnak nem igazán érte meg az ő tanítattásuk.


De szerintem a nyelvvizsgát nem diplomához kellene kötni, hanem munkavégzéshez. Minden diplomás munkát kínáló munkáltatónak joga lenne eldönteni, hogy nyelvvizsgát vagy nyelvtudást kér (vagy egyiket sem).

2019. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is egyetértenék, ha a középiskolában biztosítottak lennének a feltételek. Ha visszagondolok, hogy anno 2 nyelvet is kellett az iskolában “tanulni”, meg az a sok felesleges óra, ami a valódi tanulás rovására megy, meg 8-9-10 órák napi szinten. Igen a diplomához is kell a nyelvvizsga, de több egyetem is biztosít a felkészülésre lehetőséget. A kedvencem, amikor egy ember azt mondja, hogy otthon is lehet készülni nyelvvizsgára. Csak akkor kérdem én, mi értelme az iskolai nyelvi óráknak, ha valódi haszna egyáltalán nincs? Hát arról meg nem is beszélek, hogy a képviselők jó része nem rendelkezik nyelvvizsgával.
2019. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Változott valamit azóta?

Ha jól tudom már nem kötelező a nyelvvizsga, szóval jár érte pluszpont. Jár az emelt szintű érettségiért is? Amiket olvastam abból azt szűrtem le, hogy igen.

Ti hogy tudjátok?

2020. jan. 19. 16:31
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen Kérdező, járni fog az 1. emeltért is az 50 pont. Viszont, ha van középfokú nyelvvizsgád, illetve egy emelt szintű nyelvi érettségi ugyanabból a nyelvből, akkor csak az 50 pontot számítják, a 28-at már nem értelemszerűen. Így azt mondom, hogy korrekt az eljárás, bár azt kijelenthetem, hogy sok köze az érettséginek nincs a felsőoktatáshoz. Nem ez alapján kéne szűrni az embereket, úgyis kiderül az 1. évben, hogy mennyire megy az embernek az egyetem. Ellenben sokan elvégezték eddig is jó eredménnyel az egyetemet úgy, hogy a minimum ponthatárt érték csak el emelt érettségi nélkül. Nem egy ilyenről tudok. A "protekciós diákokról" nem is beszélek, akiknek direkt feljebb húzták az érettségi eredményét.
2020. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!