Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mennyit foglalkoztatok egy...

Ti mennyit foglalkoztatok egy nap az angollal nyelv vizsgaig? B2

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Én 3 évig tanultam angolul a gimnáziumban (hivatalosan négy, de kilencedikben csak az ABC-t, számokat vettük, meg a present simplet, mert ilyen volt a tanár heti 2 órában...... ezért azt nem számolom), tizedikre új iskolába mentem, ahol viszont haladó angol csoportok voltak csak gyengébb és erősebb szinten, de a gyenge is érthető módon nagyon nehéz volt nekem. Ráadásul rájöttem, hogy érettségiig a német mellé kellene másik középfok a felvételihez. Naponta 1-2 órát biztos áldoztam rá, ha tudtam többet. Akkor kaptam ebookot (kindle) aminek van vocabulary builder része, és elkedtem rövid könyveket olvasni angolul. A szavakra csak rémetnem, elmentette oda őket jelentéssel együtt, és a mondatot is kiírja, amiben bejelöltem. Nekeme z nagyon sokat segített, napi 50 szót próbáltam mindig megtanulni. Közben 11. osztálytól otthon köteleztek a nelvvizsga próbálgatására, de végül csak 12. osztályban egy hajszállal az érettségi előtt sikerült átmennem (Euroexamon voltam mindig, de utólag nem azt kellett volna választanom). Főleg a kifejezésekre koncentráltam, tudtam, hogy nem a nyelvtannal fogom tudni lenyűgözni a nyelvvizsgán a bizottságot. Amiért nem sikerült, az inkább az volt, hogy főleg passzívban gyakoroltam a nyelvet, és nem igazán volt segítségem. A szóbeli a listening miatt nem lett meg soha, az írásbelin meg a writinggal voltak bajok. Végül az írásbeli valahogy meglett, a listening előtt meg elkezdtem angolul meséket és filmeket nézni, és 1 hónap alatt nagyon sokat dobott (kb. 10-15%-ot), és így átmentem. Ettől függetlenül a mai napig nem szívesen beszélek angolul, túl sok lett a negatív élmény meg sokat csúfoltak még 12. osztályban is a tizedikes első órai kiejtésem miatt... (De ennek ellenére sokaknak nem lett nyelvvizsgája érettségiig)
2019. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!