Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan írjam a saját angol...

Hogyan írjam a saját angol szótáram?

Figyelt kérdés

Csak fogjam a google doc-t és egymás alá írjam be a szavakat amikkel találkozok?

Esetleg ti tudtok még hozzá tippeket, trükköket, praktikákat amikkel effektívebb lehet egy ilyen manuálisan vezetett szótár?


(Fontos megjegyeznem hogy ez szótár nem az én fő szókincsforrásom csak ilyen mellékesen vezetem. Mivel a szavaknak nagy részét nyelvtanuló weboldalakon szerzem ahol a rendszer tartja számon milyen szavakat mennyire jegyeztem meg. Ezért csak időpocsékolás lenne minden szót manuálisan írogatnom. Ezt a szótárt csak ilyen kiegészítés amit azokra a fontos szavakra szánok amik nincsenek fent az oldalon.)


2019. okt. 6. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez bevált:

[link]

2019. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is az Anki-t javaslom.
2019. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"csak időpocsékolás lenne minden szót manuálisan írogatnom"

Hát, ez az, ami nem igaz. Az is egy ismétlés.

2019. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanultam pár nyelvet életemben, de a legjobban a Thesaurus vált be. Oroszban is, angolban is. Biztosan tudod, hogy ez amolyan értelmező szótár, azaz egy szó valódi jelentését más szavakkal adja meg. Segít abban, hogy milyen esetekben kell használnod, így nem is kell gyakorlatilag teljesen ismerned a magyarra átültetett jelentését. A szavakat úgy tanulod meg, hogy más szavakat is meg kell tanulnod és pontosan tudod majd, hol kell használni. Emellett persze szükség van arra is, hogy magolj egy kicsit, hogy belepréseld a jelentést (és a pontos kiejtést) a fejedbe. Erre lehet jó a többiek által említett módszer.
2019. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!