Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes, (melyik városban)...

Hol érdemes, (melyik városban) Magyarországon eszperantó nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Hol a legjobb indulatú a vizsgabizottság? Azt hallottam Bp-en az Elte Origónál lehet csak nyelvvizsgát tenni, de annyira sokat buktatnak, hogy elment tőle a kedvem.

2019. okt. 6. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak ott lehet. Ez is ugyanolyan nyelvvizsga. Ha beszéled a nyelvet, sikerülni fog. Ha nem, akkor nem!
2019. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1.5 éve tanulja tényleg mindent beleadva az egyik kolleganőm.Már másodszor buktatták meg az Origóban.Nem érdemes eszperantót tanulni, ha azzal is ugyanolyan nehéz felkészülni, mint a többi nyelvvel.Így kár rá pazarolni az időt.
2019. okt. 6. 22:45
 3/13 anonim ***** válasza:

Ott érdemes, ami a legjobban útba esik. Igen, csak az ELTE Origónál és partnerszervezeteinél lehet nyelvvizsgát tenni eszperantóból. Írásbeli esetén Budapesten is több helyszín jöhet szóba, de ettől függetlenül ugyanazt a nyelvvizsgát írod meg. A nyelvvizsga nehézsége miatt nem érdemes más helyszínt választani, hiszen ugyanazon nyelvvizsga rendszerben, ugyanolyan értékelési elv alapján fogják értékelni a tudásodat minden helyszínen.

Az nem igaz, hogy ugyanannyit kell készülni eszperantó nyelvvizsgára, mint minden más nyelvvizsgára, de az igaz, hogy ugyanúgy, mint minden más nyelvvizsgára, az eszperantó nyelvvizsgára is fel kell készülni. Míg más nyelvekből kb. 400-500 óra szükséges a középfokú szint eléréséhez, eszperantóból ez kb. 100-150 óra alatt elérhető. Ha csak heti 2 órát tudsz rászánni, ez még mindig 1-1,5 évet jelent. Ha viszont részt tudsz venni egy eszperantó rendezvényen, ahol folyamatosan eszperantó nyelvű környezetben vagy, akár 1-2 hét alatt is jelentős eredményt lehet elérni.

2019. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Felsőfokon beszélem és 92%-ra vizsgáztam belőle.

Ez is egy nyelv és csak az szívja meg, aki nem tiszteli.

A tapasztalatom az, hogy az megy 5x, aki azért tanulja,mert ez könnyű. Nem az. Nem kell lenézni, leszólni, pontosan ugyanúgy tanulni kell, mint egy angolt vagy olaszt, vagy akármelyik másikat.


Kolléganőd átmenne, ha elérné a nyelvi szintet. Nem éri el, ez az igazság.

2019. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Lilluska12 ***** válasza:
67%
Én is eszperantóból vizsgáztam középfokon. Nulláról kezdtem, 3 hónap kellett a sikeres szóbelihez, az írásbeli pedig rá két hónapra szintén meglett. Szuper, könnyen tanulható nyelv!
2019. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Lilluska12 ***** válasza:
67%
Jah és mindezt három gyerekkel és végzős egyetemistaként csináltam meg. Napi 2-3 órát szántam rá és a segítségemre volt egy tüneményes tanárnő is, akihez hetente egyszer, két órára jártam.
2019. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lilluska, kihez jártál?
2019. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Lilluska12 ***** válasza:
100%
Én Hódmezővásárhelyen tanultam, Faragó Katalin tanárnőnél. Nagyon jó tanár.
2019. okt. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kolleganőm 2 éve tanulja az eszperantót, elvégezte az online tanfolyamot is. Járt magántanárokhoz is és plusz nyelvtanfolyamra. Megtanulta a tematikus szótárt is. A magnó mind a kétszer sikerült neki, de az írásbeli, szóbeli sajnos nem. Egy kicsit elszomorít ezt látni, mert bent a mhelyen is tanul mindig ha kis ideje van rá. Én is gondoltam, hogy a 2.diplomámhoz eszperantót tanulnék így 50 évesen, hogy legyek meg gyorsan vele, de most ez az egész eltántorított. Inkább lehet folytatom a német nyelv tanulását.
2019. okt. 8. 08:55
 10/13 Lilluska12 ***** válasza:
100%
A némethez képest az eszperantó sokkal de sokkal könnyebb. Sajnálom a kollégádat, ennyi idő alatt ennyi energia ráfordításával már régdn le kellett volna hogy vizsgázzon.
2019. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!