Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség angol nyelvtanban?

Segítség angol nyelvtanban?

Figyelt kérdés

Kettő kérdésem lenne:

1. Mi a különbség az adjunct és az adverbial között, ha syntactic functiont nézünk?

2. Hogyan állapítjuk meg, hogy egy ige prepositional/phrasal/phrasal prepositional/free combination?


2019. okt. 13. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Wow... megkérdezhetem, hogy ezt általános/középiskolában vagy egyetemen kérdezik? Én már a kérdést sem értem.
2019. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyetemre kell.

Igazából az első kérdés esetében konkrétan az zavar össze, hogy az egyik tanárom szinonimaként használja az adjunt és adverbial kifejezéseket, míg a másik tanárom azt mondta, hogy ez a kettő teljesen mást jelent és nem összekeverendő. A második kérdésemhez pedig abszolút nem kaptunk semmilyen magyarázatot senkitől, csupán feladatokat kellett megoldanunk és tesztet írunk belőle. A kiadott olvasmányokban sem találtunk ezekről semmit, ami segítene, emiatt nem értem.

2019. okt. 13. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

"az egyik tanárom szinonimaként használja az adjunt és adverbial kifejezéseket, míg a másik tanárom azt mondta, hogy ez a kettő teljesen mást jelent és nem összekeverendő"

Miért nem kérdeztél rá?

Ne csak a "kiadott könyveket" nézd meg, hanem egyebeket is.

2019. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rákérdeztünk, de teljesen máshogyan magyarázzák mindketten és emiatt nem értjük egyáltalán, mert teljesen mást mondanak. A könyvekben is máshogyan van leírva, inkább csak összezavar. Most a neten is keressük, hátha...
2019. okt. 13. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Hmm, ahogy a neten nézem igazából az adjunct az adverbial azon esete, ami elhagyható a mondatból, csak plusz infot ad neki.

[link]

Ha nem hagyhatod el, akkor sima adverbial.

2019. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A link alapján lehet, hogy az a tanárod, amelyikről azt hiszed, hogy szinonimaként használja a két kifejezést, nem is szinonimaként használja - csak neked ez eddig nem tűnt fel.

Erről szól az egyetem igaziból: neked kell tanulnod, utánanézni, stb., nem azt várni, hogy majd megtanítják. Nem az a dolguk. Elmondják, amit elmondanak - aztán majd te szépen összerakod a fejedben a szakirodalom segítségével. Aztán lehet, hogy kidolgozol egy teljesen új elméletet az egészről. :)

Jó munkát!

2019. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!