Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti, akik szerettek nyelvet...

Ti, akik szerettek nyelvet tanulni: Milyen nyelveken beszéltek, milyen szinten és mit szeretnétek még megtanulni?

Figyelt kérdés

Én angolul B2-C1, németül B2 és spanyolul A2 szinten tudok.

Később szeretnék majd megtanulni olaszul mindenképp és ha lesz még időm/kedvem, akkor esetleg egy szláv nyelvet, portugált vagy egy minimális szinten a franciát.


2019. okt. 17. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Angolul C2, németül egy gyenge C1.

Olaszból érettségim van, modern héberből középfokúm, de mind a kettőből inkább passzív a tudásom, mert nem gyakorlom.

Tanultam még 7 évig oroszul is, de itt tényleg már csak foszlányokra emlékszem.

Nagyon nehéz szinten tartani egy nyelvet ha nem beszéled.

2019. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Magyar: Anyanyelv.

Angol: C1-ről C0.5-re lebutulva.

Német: B2-ről lebutulva.

Orosz: B1-ről lebutulva A2-re.


A cél, amire vagy lesz idő, vagy nem.

Ithkuil: C2

Magyar: C2 (asszem ez még megvan)

Angol: C2

Német: C1

Orosz: C1

Latin: C1 (Még semmi.)

Francia: B2

Sztenderd mandarin: B2

Spanyol: B2

Arab: B2

Eszperantó: B2


Aztán ezt a családalapítás, maláj szerelem, tadzsikisztáni hadifogság persze átírhatja.

2019. okt. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Magyar: anyanyelv

Finn: C2 fölött, mar majdnem anyanyelv kategória

Német: C1 cél a C2

Angol: jelenleg kb. középszint, cél a C2

Svéd: Cél a C2-es szint

Latin: C1 volt valamikor, most talan középszint lehet.

Olasz: alapszint.

Francia: Nagyon alap szavak és majd ha egyszer lesz időm, akkor C2 lesz abból is a cél, majd,ha fentebb említettek meglesznek.

2019. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akik ennyi nyelvet beszéltek, hogyan tudtatok mindből ilyen szintre jutni? Esetleg születési helyetek, szüleitek miatt kétnyelvűek vagytok?
2019. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Finnországban élek, mivel már nagyon rég, ezért szinte anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet, 2 hivatalos nyelv itt a svéd, angolt szintén itt tanították/tanítják nekem. Az itteni párommal eleinte németül beszéltem, ezért az sokat fejlődött. Zeneiskolába jártam sokáig ott kötelező volt az olasz, a gimnáziumban meg a latint nagyon komoly szinten tanították. De leginkább az segített nekem, hogy itt az angol-svéd-finn felsőfokú ismerete kötelező, ha orvosira adja az ember a fejét. Ennyi az én történetem. Otthon németet tanítottak nagyon alapszinten éveken át, ha nem váltok országot valószínűleg megrekedek azon a szinten, max az angolt elkezdem magamtól egy középfokig csinálni.
2019. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:

#2:

Magyar: anyanyelv.

Angol: egyetem után több év nyelviskolában (főleg Katedra). 4-5 év volt A2-ről C1-re

Német: Gimiben tanultam. Azóta csak felejtek majdnem.

Orosz: 3 év heti egyszer az Orosz Kulturális Intézetben.

2019. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, kissé szégyellem magamat. :) Én például a klasszikus zenéről, a gerincsebészetről, az elektronikus, öntanuló szívatóról vagy a könyvkötésről magyarul is csak B1-B2 szinten tudok.
2019. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!