Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudom tanulni egy ejszaka...

Meg tudom tanulni egy ejszaka alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkeseredtem, magam alatt vagyok szoval ne trollkodjatok kerlek. Csutortok ota tanulok egy tetelt angolbol ami hetfore kell. 6 oldalas, ami nem tunik soknak de megtanulni nekem annal nehezebb. Itt vagyok most vasarnap este 6 ota utan es kb a felet tudom. Ami egyest er mert az osszes temakorbol el kell valamit mondani es akkor adja meg min. a kettest. Szerintetek kepes vagyok ejszaka megtanulni a tobbit is? A fo bajom az az, hogy hiaba tanulok nagyon nehezen jegyzem meg a dolgokat es igyis rosszul allok eddig angolbol. Irjatok par biztato sort vagy barmit amibol kicsit erot merithetek, nagyon megterheltnek es kimerulve erzem magam. Tudom valakinek “csak” egy erettsegi, de sok dolog alapbol neheziti az eletem es nehez lelkileg elbirni meg pluszba ezt a terhet is. Kerlek segitsetek.

2019. okt. 20. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg a tételeknek nem az a lényege hogy magold be. Hanem hogy a saját szavaiddal mo mondataiddal tudj rola beszelni. Itt is valószínű ez a probléma magolsz. Menni dog csak válts szemléletet. Próbáld megérteni a mondatok logikáját hogy mit jelent vagy hogy tudnád egyszerűbben elmondani.
2019. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg mindig jobban jársz mintha neki se állnál mert úgyse menne.
2019. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom olvasod-e még. Teljesen felesleges 8 oldalt megtanulni, nem lesz időd elmondani az egészet és a tanár sem a memóriádra kíváncsi. Húzd ki azokat a mondatokat amik mennek és azokat gyakorold. + Saját gondolatot is tehetsz hozzá, elég csak egyszerűen. (nyelvszakos voltam,rengeteg idegen nyelvű vizsgával, hidd el tudom mit beszélek.) És a mondatoknál ami nem megy ne próbáld úgy bemagolni mert tuti hogy ott nem fog eszedbe jutni. Próbáld meg a saját szavaiddal.
2019. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy keress rá Youtube-on a tétel témájára, hátha rád ragad valami úgymond. Ráadásul az, hogy valamit hallasz és látsz is kép formájában, így több érzékszervedre hat valami, jobban meg fogod jegyezni, sokkal jobban.

A saját tételed próbáld elképzelni a fejedben, mondd fel hangosan, tégy fel kérdéseket róla, vizsgáztasd le magad, ez az egyik legjobb módja a memória fejlesztésének. Ne add fel ;)

2019. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek! Probalkozok meg mindig! Halas vagytok nektek! Mar csak azert is hogy adtatok egy kis loketet! ❤️
2019. okt. 20. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!