Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet olyan akcentusom...

Hogyan lehet olyan akcentusom mint egy brittnek?

Figyelt kérdés
Mik a tippeitek? Olyan mondjatok lehetőleg ami nem kerül pénzbe, mert nincs pénzem voice coach-ra, meg amúgy is gimis vagyok.

#angol #akcentus #British #British accent
2019. okt. 24. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem inkább ne akarj magadnak brit akcentust, én azt nehéz megérteni, szerintem a legjobban érthető akcentus az orosz.
2019. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt már eldöntöttem igazából hogy britt akcentust szeretnék. Nekem például az orosz akcentus egyáltalán nem tetszik,és én nehezen tudom megérteni. Viszont a brit és amerikai akcentust könnyen megértem. Ki mihez van hozzászokva. De máskor a kérdésre próbálj meg légyszi válaszolni, mert a válaszoddal semmivel se lettem előrébb.
2019. okt. 24. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Hülye ötlet direktbe akcentust erőltetni magadra, az pont azért olyan amilyen mert helyi közösségnél ez a megszokott és magától alakul ki, vagyis hiába próbálsz meg akcentussal beszélni nem fog az menni, kivéve ha nem élsz ott. Meg egyébként is érthetetlen beszédet mindenki utálja, az angolok is meg a németek is a sajatjaik közt. Nem ezzel kell kitűnni.
2019. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kétfelől nem értem a kérdést, mert egyrészt a kérdező vajon többet akar-e, mint a BBC, vagy RP (vagy BBC RP...), másrészt meg a nehéz megérteni meg csak a erre meg arra jellemző kijelentéseket se, hiszen a legtöbb angoltanár az az RP alapján működik, aki ausztrál, vagy Appalache-hegységbeli favágó kiejtést tanít, az külön szokta jelezni, de ilyent elég nehéz találni is.
2019. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy hogyan legyen hasonló a kiejtésem egy angol anyanyelvűéhez. Kérem csak olyanok írjanak akik meg tudják válaszolni a kérdést. Mert pl sokan nem értenek meg külföldön.
2019. okt. 25. 15:38
 6/9 A kérdező kommentje:
#4-es britt alatt az RP akcentusra gondolok, de sztem ez egyértelmű, mert az a standard britt akcentust.
2019. okt. 25. 15:42
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
brit brit brit brit brit
2019. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hallgatni és gyakorolni kell. Szerintem az is sokat segít, ha először megtanulod az IPA-t, gyakorlod a hangokat, hogy egyszer az meglegyen. A neten is lehet találni elég sok videót, amely bemutatja a hangképzést (hol, hogyan, mivel képezzük a különböző hangokat), akár szakemberektől is. Majd ugyanígy lehet gyakorolni szavakat, szövegeket. Szerintem az tök jó, ha választasz egy olyan embert (pl. színész, vagy bárki akiről vannak felvételek vagy személyesen tudsz vele beszélni), akinek nagyon tetszik a kiejtése és simán megpróbálod utánozni, lemásolni. Majd lehet gyakorolni és gyakorolni. Nekünk az egyetemen volt ilyen óránk is, szerintem ezek a leghasznosabb tanácsok, amiket ezzel kapcsolatban kaptam.
2019. okt. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Ja, hát ingyé ezt lehet csinálni, amit #8 javasol, hallgatni megfelelőt és utánozni.

A BBC-nek is volt olyan nyelvlecke-sorozata, amelyik a kiejtés utánozására, gyakorlására volt kihegyezve, kezdőknek, tehát nem olyan szókinccsel, mint egy külpolitikai elemzés, Letters of Hannah címen. Ilyen van fenn a neten, csak az illető honlapot nem engedi beírni a Gyakori (meg érdekes módon a google sem hozza találatként onnan). a honlap a 4 és a shared szavakból áll össze, egy com-mal a végén.

2019. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!