Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől függ meg tudok e tanulni...

Mitől függ meg tudok e tanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Angolul mindig is tudtam. 5ben kezdtem tanulni, és egyszerűen szívtam fel a nyelvet magamba, és mindig ötös voltam, kiválóan beszéltem, elolvastam az új szavakat, és már tudtam is, voltam amerikában hetedikben fél évet, és ott utána soha többet nem kellett figyelnem órán, mert nem tudtak újat mutatni a tanárok kb. Sose szerettem viszont ezt a nyelvet, muszáj volt és volt érzékem hozzá. Mindkét szülőm perfekt volt angolból, anya tanár, Apa Londonban vezérigazgató. Szóval örököltem ezt hogy így megy? Vagy bármilyen más nyelvet meg tudnék így tanulni? Japánul szeretnék megtanulni, ilyen olyan módon már két éve hol itt hol ott próbálkozom. Mosr Duolingoval próbálkozom, elő is fizettem rá. Csinálom a gyakorlatokat ahogy mondja, és már sok hiraganát felismerek, de legtöbbször egyszerűen nem emlékszem, hogy mi az és hogy kell kimondani. Kb 10-15öt tudtam eddig megjegyezni. Összesen szerintem már napokat töltöttem el vele és baromi frusztráló, hogy ilyen lassan haladok. Anno beiratkoztam japán szakra egyetemre, de ott is hagytam egy hét után, mert szörnyű volt, hogy mindenki tudott beszélni valamilyen szinten, én meg semmit nem tudtam. Hamar ki is derült, hogy nem kezdőknek való ez. És olyan szorongás jött rám, hogy megint én leszek az osztály hülyéje, (ráadásul alapból elképesztő szorongásom volt, az új emberek miatt,) mint anno középsuliban németen, hogy ott is hagytam a francba, és átjelentkeztem máshova félévkor. Viszont ott nekem valaki azt mondta, hogy a kanákat egy óra alatt megtanulta. Egyszerűen nem hittem a fülemnek, ott én már rosszul lettem, hogy én ehhez hülye vagyok. De annyira ki akarok oda jutni, hogy el akarom sajátítani, legalább a kanákat és egy alap szókincset, hogy egy minimálisan tudjak kommunikálni és ne az legyen, mintha átlag turista lennék ha odamegyek, aki annyit ismer a kultúrából és nyelvből, hogy naruto. Hívtam fel magántanárokat, mindegyik azt mondta akkor tudna vállalni, ha már tudom legalább a hiraganákat. De nekem pont abban kellene a segítség, hogy valaki ezeket verje a fejembe mert egyszerűen magamtól megoldást nem találok rá, hogy elsajátítsam. Ha leírni próbálom őket akkor egyszerűen a kép a fejemben összekeveredik a többivel és már nem látom az adott kanát tisztán és nem tudom leírni, ha pedig fel kéne ismernem, sokszor nem jut eszembe, mégha már tudom, hogy "tanultam" is. Szerintetek egyszerűen buta vagyok hozzá? Egy tanárom egyetemen azt mondta, hogy ha valaki egy nyelvet meg tud tanulni, akkor bármelyik másikat el tudja sajátítani, mert az összes nyelv ugyanazon a részen tárolódik és azt mondta pszichológia oka lehet, hogy nem tudom megtanulni, anno se a németet, most meg a japánt se. Egy másik tanárom azt mondta, egy bizonyos kortól az agy képtelen arra, hogy új nyelvet sajátítson el. Szerintetek hogyan kellene folytatnom? Reménytelen? Soha nem voltam jó semmiben. Legalábbis úgy hogy az teljesen az én érdemlem lett volna. Annyira jó lenne, ha meg tudnám tanulni, és 3 év múlva semmiből otthon felmutatnék egy nyelvvizsgát mondjuk. Vagy akár ha csak hazaállítanék egy nap, és beszélném a nyelvet,ha nem is nyelvvizsga. Olyan jó lenne. Ti hogy tanultátok meg? Tényleg mit kéne tennem? Köszönöm ha elolvastad és válaszolsz! Szép napot mindenkinek

2019. okt. 30. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam el a szóføsást.


Attól függ, hogy mennyi időt és energiát fektetsz bele, és hogy mennyire vagy fogékony az adott nyelvre.

2019. okt. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akarat és gyakorlás. A nyelvtani szabalyok felnőttként nem egyszerűek, mert annyira belénk van rögződve az anyanyelv, higy automatikusan aszerint próbáljuk meg az új nyelvet tanulni. De még lehet tanulni úgy beszelni, higy megértsenek és te is megértsd a masikat a hibak ellene
2019. okt. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Nekem apukam angol, de itt tanultam a nyelvet. Az elejen borzasztoan ment, en is az osztaly hulyejenek ereztem magam, aztan egyszer raereztem es ugyanugy voltam vele, mint te (most 16 vagyok, es az anyanyelvi szint fele kozelitek). Aztan ezzel a lendulettel elkezdtem a nemetet, ami most ujra nagyon rosszul megy, pedig konnyen megertem a nyelvek logikajat.

A japan meg tenyleg nagyon nehez, elengedhetetlen hozza a kitartas.

2019. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell szorongani, nem kell feladni. Az agyaddal át kellene állnod a japánra, az máshogy megy.
2019. okt. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az írásodból kiderül az, hogy nagyon nagy benned a szorongás és a teljesítési kényszer.

Legfőképpen a szorongás, idegeskedés és a negatív gondolatok gátolják meg a sikeres nyelvtanulásodat! Ha valamivel kapcsolatban negatív gondolataid vannak, ki is mondtad akkor az agyad elkezd ellene védekezni, ezért sem megy erőltetve a tanulása annak a dolognak!


Mielőtt újra nekiülnél a japánnak például a kedvenc zenédet kapcsold be és pörgesd fel magad, legyél nagyon jó kedvű, lélegezz mélyeket, és gondolj arra milyen érzés volt pl.az angolt beszélned, milyen sikerélményeid voltak és mond ki hangosan azt, hogy képes vagy ugyanezt véghezvinni a japánnal!


Felejtsd el, ha valami nem megy elsőre, a magad ostorozását!


Gondold végig az angolt hogyan tudtad olyan jól megtanulni(sok filmet néztél? sok rádiót hallgattál? sokat olvastál? sokat beszélgettél?) és próbáld meg ugyanezt a japánnál. Arra öszpontosíts ami tényleg megy és élvezed csinálni!


Ne foglalkozz azzal milyen követelmény kell a tanároknak, hisz az angolt se órán sajátítottad el ahogy írtad is, hogy újat nem tudtak mondani.


Élvezd a folyamatot és meglátod szívni fogod ugyanúgy fel mint az angolt!


Kiváncsian várom ha kipróbálod amit írtam, neked milyen véleményex lesz!

Kérlek oszd majd meg velünk!


Sok sikert kívánok neked és ne felejtsd KÉPES VAGY RÁ ÉS MEG FOGOD CSINÁLNI!

2019. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nyelvtanárként azt szoktam mondani, hogy bármilyen gyakorlás hasznos lehet, kivéve amit rosszkedvűen, frusztráltan csinálsz.

Te valahogy belekerültél egy ilyen negatív spirálba, sajnos az eddigi gyakorlásaid olyan rossz emlékeket hagytak benned, hogy azóta is ezek jönnek a felszínre, ha újra belefogsz, és ezt az "ösvényt" taposod ki az agyadban egyre mélyebbre, ez az emlék mélyül.


Ezen egy tanár nem tudom, hogy segíthet-e. Lehet, már csak pszichológus -- vagy te magad.

Azt tudom javasolni, hogy ezen kéne elsősorban dolgozni: átprogramozni magadban, hogy ne keserűséggel állj hozzá a tanulnivalóhoz. És ne bizonyítási vágyból! A tanulásnak akkor van értelme, ha a saját magunk kedvéért tesszük, nem azért, hogy odamutassuk másoknak, hogy tessék, látod, nekem ez megy.


Annyiban megértelek, hogy nekem is nagyon jó agyam volt, könnyen fel tudtam fogni dolgokat általános iskolában, gimiben. Aztán jött az egyetem, egy nagy pofon az élettől, hogy ott nem elég gyorsan átnézni a dolgokat. És míg gimiben legrosszabb jegyem 4-es volt, az egyetemen örültem a 2-esnek. De sikerült ezt elfogadnom, nem keseredtem meg attól, hogy ott már nem megy minden elsőre. Szerencsére én szerettem a szakom, és bár volt bennem bizonyítási vágy, érdekelt is, amit tanultam, tudtam a magam kedvéért is haladni.


Szóval szerintem először ne is a kanákkal foglalkozz, hanem azzal, hogy ezt a frusztráltságot valahogy feldolgozd, elengedd.

Sok sikert kívánok!

2019. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kana-k tanulásánál nekem az segített, hogy minden jelhez egy képet társítottam. A legegyszerűbb példa erre a く (ku). Olyan, mint egy madár csőre. Te is kitalálhatsz ilyesmit, de neten is keresgélhetsz, írd be pl. hogy hiragana picture association. A TinyCards is hasznos lehet a gyakorláshoz.


A nyelvtanhoz én a LingoDeer-t használom, nekem jobban bejött, mint a Duolingo.


És ne add fel, menni fog ha eleget gyakorolsz! A japán egy szép, de nehéz nyelv, kitartás kell hozzá. Sok sikert!

2019. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ui: Én nem úgy ismerem az elméletet, hogy egy bizonyos életkor után nem lehet új nyelvet megtanulni.

Hanem hogy ha valaki kb. 18 éves koráig nem tanult még meg idegen nyelven, annak baromi nehéz lesz utána valaha.

Illetve persze, hogy az agyi képességek gyengülnek életkorral, de idősebben sem lehetetlen, legfeljebb nehezebb.

Meg még az jutott eszembe, hogy vannak olyan japán tanárok, akik nem ragaszkodnak ahhoz, hogy már egyből tudjál minden hiraganát. Az én első tanárom sem olyan volt, hanem a kezdő beszéd mellett párhuzamosan haladtunk az írással. (Sajnos őt már nem tudom ajánlani neked, mert tragikusan korán elhunyt. :( )

De ott van pl. a Dekiru tankönyv, még ott sem egyből elvárás a kanák ismerete, az első pár leckében latin betűkkel is írják a leckét.

Szerintem is a kana íráshoz ajánlott lenne tanárok segítsége, mert vannak jelek, amiket ha rosszul írnak, másikkal keverhető lesz. Aztán meg ha az ember magától már megtanulta rosszul, és berögzül, később nehezebb átprogramozni.


De most mindenesetre először a szorongásod elmulasztásán érdemes dolgozni. Írtad, hogy még az új emberek is szorongást okoznak benned, ez is szerintem azt mutatja, hogy inkább lelki blokkok vannak benned.

2019. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!