Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ember maximum hány nyelvet...

Az ember maximum hány nyelvet képes párhuzamosan tanulni úgy, hogy ne keveredjen össze?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy lehet azonos nyelvcsaládba vagy különböző nyelvcsaládba tartozó nyelvek.
2019. okt. 8. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

szerintem 1.

felesleges is többet

2019. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Minden gimis 2 nyelvet tanul.

Akinek jó a nyelvérzéke, tanulhat többet is.

Amúgy is, egy nyelvet sose tanulhatsz meg teljesen, érdemes mindig fejleszteni / frissen tartani.

Ha az ember nem egyszerre kezdi a nulláról, akkor szerintem egyáltalán nem zavaró.

Nekem 3 nyelv volt a maximum.

2019. okt. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-3 nyelvet tanultam párhuzamosan anno, szerintem semmi értelme nem volt. A legalapvetőbb szavakat is kevertem néha, és miután háromról kettöre, majd egyre redukáltam, sokkal több energiàt kellett abba az egybe is feccölni, mintha eleve csak azzal kezdem. Értelme sem volt, a többi nyelvből az alapokra sem emlékszem, teljesen nulláról kéne kezdeni.


Én azt mondom, egyszerre egy nyelvet érdemes komolyan venni. Ha már megvan egy fix és biztos alap, amit "álmodból felkeltve" is tudsz, akkor lehet mellé második nyelvet választani.

2019. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A keveredés ideiglenes, egy bizonyos szint után már nem fognak keveredni.

Egy másik dolog a keveredés megszüntetésére: az egyik nyelvvel már eljutottál egy szintre, és akkor veszel mellé egy másikat.

2019. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eleinte jobb szerintem kevesebbel menni, ha már megy néhány jól akkor már van technikai háttered, és a szókincs valamelyest azonos lesz, így kevesebbet is kell majd tanulni rá mint az előző esetén
2019. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!