Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek így lehet nyelvet...

Szerintetek így lehet nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk angol szeretnék tanulni akkor ha csak angol filmeket nézek, angol felirattal akkor ráállhat az agyam? Vagy ez halott ötlet?

2019. okt. 31. 01:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Rááll, nagyonis élő ötlet. Akik jól tudnak egy nyelvet, mind filmeket néznek. De érdemes olvasni is mellette.
2019. okt. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagyonis élő ötlet! Akik jól tudnak egy nyelvet, mind filmeket néznek. Kezdheted felirattal, de később felirat nélkül. És olvasni is érdemes mellette.
2019. okt. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Előzetes nyelvtantudással istentelenül el leszel veszve.
2019. okt. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyelvtantudás nélkül*
2019. okt. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Sokat segít a nyelvtanulásban a filmnézés, de fontos a nyelvtan és az is, hogy beszélgess valakivel angolul. Szóval szerintem érdemes venni tankönyveket/tanárhoz/tanfolyamra járni.
2019. okt. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tobb ilyen kerdes volt mar. Nosza...
2019. okt. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Kezdd el, oszt két év múlva vond le a következtetéseket.
2019. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Nézz kezdésnek gyerek meséket(pl.Peppa Pig). Nem vagyok abban már biztos, hogy tudatosan kell-e arra törekedni, hogy megérts mindent, vagy csak arra, hogy minnél többször megnézd és próbáld utánozni a hanglejtést és a kiejtést.

Miután már gond nélkül el tudod mondani a tartalmát egy mesének angolul és fordítás nélkül megérted akkor, ugorhatsz egy szintet és olvashatsz tiniknek szóló írásokat vagy filmeket.


Abban 100%-ban biztos vagyok, hogy az input és a motiváció a leglényegesebb, tehát nagyon sokat olvass, hallgass neked megfelelő szinteken, és élvezd amit csinálsz! Ha unalmasnak tartod és szenvedésnek akkor módosíts, mert nem fogod tudni véghezvinni. A nyelvtant talán érdekesség képpen egyszer kétszer előlehet venni(kivéve ha te szereted azt tanulni), de ha folyékonyságra törekszel hatékonyabb ha megszokod tudatalatt a nyelvet és nem tudatosan rágörcsölsz és magolsz a nyelvtanra meg a szavakra.


Remélem tudtam valamit segíteni. Én is még tanulója vagyok az angolnak, de ezek a módszerek nekem sokat segítenek és sok embernek beváltak.


Kiváncsi vagyok a visszajelzéseidre. Örülnék ha megosztanád a közeljövőben!

Sok sikert :)

2019. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

De a a beszélgetést nem úszod meg.


El kell majd járnod valahová gyakorolni

2019. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ez csak kiegészítésnek jó akár magyar, akár angol nyelvi környezetben tanulod a nyelvet, akár (nyelv)iskolában, akár csak úgy, az életben (mint egy gyerek, aki egy adott nyelvi környezetbe beleszületik, aztán valahogy "felszedi" a nyelvet). Hiszen a nyelvtanulás, a nyelvtudás nem csak a nyelv befogadásából (hallott és írott szöveg értéséből áll), hanem (szóban és írában) a nyelv előállításából is ugyanannyira, és ha ezt az utóbbit megpróbálod megúszni, akkor az nem lesz az igazi. Meg egyébként is sokkal tovább fog tartani úgy, hiszen egy angol nyelvi környezetbe beleszülető gyerekre napi 24 órában ömlik a nyelv (és nem csak passzívan befogadja, hanem ő maga is előállítja! - ha nem is az első pillanattól kezdve), te viszont naponta csak mondjuk 1-2 órát töltenél angol filmek nézésével, egyébként magyarul élnéd tovább az életed.
2019. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!