Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam B2 angol nyelvvizsga...

Euroexam B2 angol nyelvvizsga mennyire nehez, melyik reszre fektessem a hangsulyt tanulasban?

Figyelt kérdés
4het mulva lesz a vizsga. Szobelitol tartok legjobban, valamilyen tippeket tudtok adni szobeli a reszre?
2019. nov. 6. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg tudsz középszinten, vagy majdnem középszinten angolul, akkor nem lehet bajod.

Nekem pl. a reading volt talán a gyengém, de euroexamos gyakorló könyvből tudtam rá gyakorolni.


Szóbelin az a lényeg, hogy beszélj. Ha esetleg valami nem jut eszedbe, mondj mást. Nem azt fogják nézni, hogy mennyire tudod a nyelvtant, hanem hogy mennyire vagy kommunikatív. Azért néhány kifejezést én magolgattam előtte. pl. hogy ne az legyen, hogy "I think... I think... I think", hanem változatos (As I see, As for me, In my opinion, I believe...)


Ugye ott van egy páros rész is, segítség, ha valaki ismerőssel mész, de az se baj, ha nem.

2019. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a 4. válaszban vannak a tapasztalataim/tanácsaim:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2019. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazából 4hónapja tanulok, tanárhoz járok. Minden részt átvattünk már a gyakorló könyvből. A reading résznél sokszor találkozom olyan részekkel ahol sok szavat nem értek, azok nagyon rosszul mennek, persze ha lenne rá dupla idő akkor jobb lenne. Hogy osszam be az időm reading résznél? Mikor írjam be a válaszokat az answersheetre? Ugyan ez a kérdésem a listeningre is.

Speaking az a rész amitől kicsit tartok még.

2019. nov. 13. 11:57
 4/12 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak: tudnál esetleg részleteket írni az írásbeli és olvasás részről is?
2019. nov. 13. 12:09
 5/12 anonim ***** válasza:

WRITING

Én ezeket választottam:

1. Újságcikk: kirabolták a helyi állatkertet.

2. Reklamáló levél: buszos kirándulásról, itt meg voltak adva a pontok, hogy mivel volt bajod. Ennél fel tudod használni a transactional writing mondatokat a könyvből.


Plusz elvárás mindkettőnél a kohézió miatt a linking words használata.

Én még extráztam kicsit az újságcikket és volt 1-2 hangzatos mondat is a tarsolyomban, pl. As every cloud has a silver lining... (Ahogy minden rosszban van valami jó...), The day might be closer, than you or I might think... (Lehet, hogy ez a nap közelebb van, mint te vagy én gondolnám...).



READING:

1. Paragraph headings: egy városról (Bath).

2. Scan reading: különböző irányzatokhoz tartozó festőkről.

3. Multiple questions: Amelia Earhart életéről (női pilóta).


Szótárazni nem nagyon volt időm, a szövegkörnyezetből következtettem ki, amit nem tudtam. Scan readingnél volt olyan is, ahol nem volt elég érteni a szöveget, de olyan plusz infót is tudnod kellett, hogy Zola egy híres író, mert az volt az egyik állítás, hogy "XY festő a híres barátját követte Z városba."


A válaszokat én a végén írtam be az answer sheetre readingnél, DE writingnál nincs idő átírni, ott egyből a véglegest írtam, persze került bele javítás is.

2019. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Listeningél is a végére hagytam. Magnó közben még firkálgattam/variáltam a feladatlapokon.
2019. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. nov. 13. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Majd írd meg hogy sikerült!!!
2019. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Euroexam szerintem egy nagyon korrekt nyelvvizsga, szimpatikus volt az egész rendszer. Én szeptemberben voltam , 74% lett, és nem gondolom magamról hogy kiemelkedő angol tudásom lenne, szóval szerintem nem nehéz. Egyesül a listening az ami sokkal nehezebb mint a gyakorlokban, az nekem 53%lett de a többivel nem volt baj. Majd írd meg hogy sikerült :)
2019. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma lett meg az eredmény. És végül sikerült a vizsga, pedig közvetlenül a vizsga után úgy éreztem hogy a listening rész nem lesz még, sőt a speaking is részt se éreztem túl jónak. Nem gondoltam volna magamról hogy ennyire jól tudok angolul, de sokkal jobb lett az eredmény mint amire számítottam.😊
2020. jan. 9. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!