Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az egyetemi felvétel alapkövetelménye a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti cikk alapján ez a követelmény hivatalosan is eltörlésre került. Ti hogyan vélekedtek erről? Kérlek, ha kommenteltek, azt is írjátok meg, hogy hány évesek vagytok!


26/F



2019. nov. 15. 13:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
31%
Sokan szidjátok a nyelvoktatás elavultságát és a nyelvtanárokat. Ezt nem is akarom megcáfolni, csak árnyalni szeretném. Senkitől nem hallom, hogy talán egy picit a diákok is hibásak a nyelvvizsgahiány miatt. Sok diák alulmotivált, lusta, hanyag stb.. és ezért nem tanul. Olyan gyereket nehéz megtanítani angolul akik még magyarul sem tud (nem tud különbséget tenni a főnév és az ige között).
2019. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

21-es szerintem azok szoktak nagyon rátanulni erre, akik úgy érzik kell nekik, szükséges megcsinálni. egyébként szerintem egyetemen mellett kapja meg a legnagyobb lendületet, hogy ott olyan közegbe van, hogy sok a külföldi, ismerösök akiknek van mótivációja és te sem akarsz lemaradni, szóval szerintem megengedhető lenne, hogy még ezt a bemeneti követelményt halasszák el, főleg hogy olyan nyelvtudást várnak el ami lexikális tudást követel, nem pedig "nyelv" tudását, mint ahogy nevezik.

Mert hogy valaki feljebb emelkedjen a társadalmi rangrétrán ahhoz úgy tudom Magyarországon kb 9 generáció eltelte kell, ami pontosan megfelel az Indiainak, vagyis India, ahol kasztrendszer van, majdnem olyan felemelkedési lehetőség van ott mint Magyarországon.

2019. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltatok, hogy akkor kellene a diáknak magában keresni a hibát, amikor az oktatás színvonala nagyin jó, és mégse megy neki a nyelv?

Szerintem amigta nyelvoktatás színvonala ilyen, addig nem a diakban kell a kizárólagos hibát keresni. Azzal sem kell jönni, hogy ennek, meg annak mégis sikerül, mert nyilván minsig lesznek olyanok, akik bármilyen rendszerben tudnak teljesíteni, de a többség nem ilyen.

2019. nov. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
#21: Különbözőek vagyunk. Vannak, akiket érdekelnek a nyelvek, vannak, akiket kevésbé. Vannak, akik kevésbé tudnak önállóan tanulni, őket vezetni kell, nekik tanár kell.
2019. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"egyet jelent azzal, hogy a tanároknak nem jut elég ideje egy-egy tanulóra. Az idősebb oktatók gyakran panaszkodtak arra, hogy napjaink tömegoktatásában nem szakembereket, hanem szakbarbárokat képzünk."

Ebből így egymás után írva arra következtetek, hogy nem tudják az oktatók se, meg te sem, hogy mi az a szakbarbár?

2019. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

21-es és a magyar nyelvet, az ige és a főnév fogalmát honnan kéne megtanulnia szegénynek? Nem az iskolában? Ahogy nézem senki nem az angoltanárokat hibáztatja egyénileg, nem azért nem tud az ország jelentős része angolul mert egy darab Kati néni rosszul tanít.

Kati néni rossz tanítása is csak egy termék, az alaptanterv, meg a kötelező tankönyvek, meg a hiányos hozott tudás terméke, és a megoldás nem az hogy Kati néni tanítson jobban, vagy hogy még évekkel azelőtt Marika néni a főneveket tanítsa meg jobban, sem pedig az hogy Pistike lusta tanulni, hanem az oktatási rendszert kéne úgy ahogy van rendbetenni.


Az meg már csak mellékes hogy a hatékony nyelvtanuláshoz nem szükséges a szófajok ismerete, magyarul se úgy tanulsz meg hogy totyogó korodban anyukád mondatszerkezetet elemezget neked, és az igen sikeres kéttannyelvű nyelvoktatás is arra alapszik hogy minél fiatalabban, 6-7 évesen elkezdjen idegennyelven énekelni, beszélni a gyerek, aztán majd ötödikes korában hozzátanulja a mondatszerkezetet mindkét nyelven.

2019. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

#25-ös: jogos az észrevétel, rosszul fogalmaztam.

Arra szerettem volna utalni, hogy régen (az oktatóim elmondása alapján a '90-es évek elején), amikor egy gyakorlati órán a csoport még 3-5 tanulóból állt, a hallgatók sokkal jobban látták át az összefüggéseket, sokkal önállóbbak voltak, mint manapság. (Nálunk egy csoportban gyakran 25-30 ember is volt, az egész évfolyam pedig mintegy 500 emberből állt.)

Ahogy sokan mondták, a nyelvvizsga nem a valódi nyelvtudást tükrözi, ez csak egy teszt. Viszont ezzel a teszttel jelentősen le lehet korlátozni azoknak a számát, akik egyetemre tudnak járni, így a tanároknak kevésbé forgácsolódik szét a figyelme és az oktatás színvonala - legalábbis egy emberre vetítve - növekszik.


Erről mi a véleményetek?

2019. nov. 16. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!