Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék otthon, egyedül...

Hogyan tudnék otthon, egyedül nyelvet tanulni? Akinek van ilyen jellegű tapasztalata kérem irjon hogy hogyan is lehetne a leghasznsabban neki állni!

Figyelt kérdés
amugy olaszul szeretnék megtanulni társalgási szinten 8-9 hónap alatt.
2010. júl. 19. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A Kreatív nyelvtanulásnak van olasz változata is. Egy próbát megér!
2010. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én beszélek olaszul, bár nem egyedül tanultam meg, viszont vannak "módszerek", melyek hozzásegítettek ahhoz, hogy gazdagítsam a szókincsemet, stb...

Nézd sokat az olasz tv csatornákat ( ha nincs kábeled, akkor on-line), egy idő után ragad rád. Olasz zene hallgatása is segít. Könyvből talán el tudod sajátítani a nyelvtan nagy részét.

Amúgy van egy csoporttársam, aki németetet tanul így, otthon, egy éve kezdte, és egész jól megy neki. Neki az is segített, hogy mondjuk kb 2-3hónap után, amikor már tudott pár alap dolgot, chatelt németekkel, illetve olyanokkal, akik beszélik a németet.

2010. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi,vhgy én is így gondoltam
2010. júl. 19. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Az olasz nem annyira nehéz nyelv, viszont szerintem jól hangzik ;) Töltsd le a Teach Yourself Italian-t a netről, az direkt arra van, ha valaki magától szeretne megtanulni egy nyelvet :)
2010. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most nyáron kezdtem el olaszul tanulni, autodidakta módon. Egyetemista vagyok, és most ráérek nyelvekkel foglalkozni, meg Olaszország amúgy is közel áll hozzám, így hát nagy hévvel belekezdtem.

Első lépésként beszereztem egy csomó anyagot, amiből tanulok. Nézz utána az Interneten, könyvesboltokban, esetleg ismerősöktől, könyvtárból is kölcsönözhetsz olasz nyelvkönyveket.

Én főleg a Móritz-féle olasz nyelvkönyvből tanulok - remekül leírja a nyelvtant az alapoktól, vannak benne olvasmányok, feladatok és szószedet is, és nem utolsó sorban az Előszóban írják, hogy otthoni tanulásra is megfelel.

A Relaxa VillámOlasz is hasznos, ehhez van hanganyag is, illetve sok-sok olvasmány, szöveg. Ezt is érdemes használni, mert az ember fülébe "belemásznak" a szavak, és könnyebb megjegyezni. Ennek is van nyelvtani része, és feladatokat is tartalmaz.

A Kreatív Olasznak számos "szólapja" van, tehát mondatok, frázisok olaszul és magyarul. Ezekből lehet összeállítani a kész mondatokat. Valamint nyelvtani magyarázat is tartozik hozzá, bár korántsem olyan részletes, mint a Móritz-nyelvkönyvben.

Ha tudsz angolul, használhatod például a Pimsleur Italian csomagot is: ez több órányi hanganyag, melyben angolul magyarázzák az olasz mondatok felépítését, szavanként. Kifejezetten hasznos, főleg, hogy az angolt is gyakorlod közben.

Angolul van továbbá a Michel Thomas-féle Italian csomag is; itt egy M.T. nevű francia tanít angolul olaszra.

Az Interneten persze még számos segédanyag található, ilyen például a www.maestra.hu weboldal.

Fontos még, hogy megteremtsd magadnak az idegennyelvi környezetet: hallgass olasz zenét, nézz olasz filmeket - én Bud Spencer & Terence Hill filmeket nézek most eredeti olasz nyelven, magyar felirattal. Ha lehet, az MP3 lejátszódra is tehetsz olasz nyelvű anyagokat, és buszon, vagy kocsiban hallgathatod. Lényeg, hogy mindennapjaid részévé váljon a tanulandó nyelv.

Könyvesboltokban, könyvtárakban, vagy a világhálón találhatsz rövid, egyszerű olasz szövegeket, párbeszédeket, ezek is igazán hasznosan.

Végezetül adok még egy érdekes linket, ahol számos tippet, ötletet, és persze motivációt kaphatsz a nyelvtanuláshoz: [link] . A blog írója célul tűzte ki, hogy öt év alatt öt idegen nyelvet sajátít el. Habár az olasz (egyelőre) nem áll köztük, de sok ötletet, tanácsot olvashatsz.

Sok sikert és kitartást a tanuláshoz; ciao!

2010. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtani alapokat tankönyvből

utána olvasni sokat, akármit, hogy rögzüljenek a nyelvtani szerkezetek, kifejezések, kifejezésmódok. Nekem a franciában a képregények nagyon sokat segítettek, könnyen olvashatóak, érthetőek, szórakoztatóak, és rengeteg ragad az emberre. Hasonlóan a számítógépes játékokat átállítottam francia nyelvre, abból is lehet valamennyit tanulni, ha szoktál játszani mondjuk stratégiai játékokat, ahol sok szöveg van.

A tv nekem csak utána jött, amikor már volt egy stabilabb alapom, éreztem a nyelv felépítését, ekkor már volt értelme néznem, addig nem nagyon tudtam sokat leszűrni belőle, egyszerűen túl hamar fennakadtam (mondjuk a francia elég nehezen követhető hallásra, amíg az ember nem szokik rá, olasz ilyen szempontól könnyebb lehet).)

2010. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!