Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet a következő nyelveket...

Lehet a következő nyelveket egyedül, otthon tanulni? Milyen könyvet vegyek hozzájuk?

Figyelt kérdés
tehát én nagyon sok nyelvet szeretnék tanulni: oroszt, angolt, franciát, spanyolt és esetleg olaszt. Ezeket lehet egyedül tanár nélkül tanulni? Persze segítségem lenne, mert az egyik ismerősöm perfekt francia és oroszul is elboldogul, a suliba meg a tesómtól pedig tudnék segítséget kérni angolból, ill. a többi 2 nyelvben is lenne segítségem (szerintem). Mindegyikből felsőfokút szeretnék (ha tetszik is) és persze a vizsga előtt eljárnék tanárhoz.
2010. nov. 25. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Angolt, spanyolt, olaszt simán lehet otthon is tanulni.


Francia és az orosz viszont más tészta. Az elején mindenképpen kell a tanár...:D

2010. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. :) Én olaszos vagyok, könyvnek Progetto Italianot és Parole,parole,parole-t ajánlom mindenképp. Sok sikert. :)
2010. nov. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Lehet a következő nyelveket egyedül, otthon tanulni?"


Minden nyelvet lehet.


A kiejtést viszont nehéz lesz önállóan elsajátítani. Nagyon oda kell rá figyelni, egyrészt hangzó nyelvleckéket hallgatni (és természetesen rengeteg eredeti nyelvű szöveget), másrészt alaposan megtanulni, megérteni és komolyan venni (nem átlapozni) a fonetikát.


Az internet korában már nem nagy ügy megtanulni a kiejtést, mert rengeteg szövegminta és kiejtési gyakorlat letölthető.


Az angollal kezdd, mert az a legfontosabb, és a spanyol és francia tanulását nagyon megkönnyíti. Az orosz egy teljesen más történet, de attól sem kell félni, nem sokkal nehezebb.


A lényeg az, hogy ne rontsd el az elején a kiejtést, ne egyszerűsítsd le. Ha az elején jól megtanulod, az jobb, mintha később kellene keservesen helyesbíteni. Az oroszban a hangsúlyozást és következményeit már az elején alaposan gyakorolni kell. Az angolban is különösen fontos, hogy mondjuk a "man" és a "men" kiejtése között világos különbség van, vagy hogy az angol rövid i nem azonos a magyarral stb. Mindenképpen szerezz kezdő tankönyvet, amihez hanganyag is van. A nyelvtant is meg kell tanulni, ez nem kérdés. Az persze nem nehéz. Egyébként minden a motiváción múlik, hogy mennyit vagy hajlandó olvasni és szöveget hallgatni idegen nyelven.

2010. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jajj elnézést. azt elfelejtettem h én már németen középfokon beszélek és most voltam orosz tanfolyamon: az ötödik lecke végéig jutottunk a sag za sagom-ban úgyhogy írni meg ejteni már tudok.
2010. nov. 25. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Oroszul szerintem nem érdemes egyedül, sokkal nehezebb, mint ha valaki elmagyarázza. Túl sok a hibalehetőség. Angolul lehet, hiszen az egész világ angol körülöttünk.
2010. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

"az ötödik lecke végéig jutottunk a sag za sagom-ban úgyhogy írni meg ejteni már tudok."


Öhmm... Én ezt félév tanulás után se mertem biztosan állítani, nem 5 lecke után.

2010. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a sag za sagom durva könyv, 5 lecke nem annyira kevés...
2010. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet neked nem megy de én ha tudom h most oroszul kell írni, beszélni... akk rááll az agyam és megy. meg nyelvérzékem is van: 13 éves vok és most januárba megyek német középfokra
2010. nov. 27. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!