Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tanúlhatnék meg svájciúl?

Hol tanúlhatnék meg svájciúl?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik nekem a svájci nyelv ezért szeretném megtanúlni. Hol van rá lehetőségem?

#nyelvtanulás #Svájc #svájci nyelv
2019. dec. 4. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A svájci nyelv tulajdonképpen a német egy változata. Külön szerintem nem tanítják.
2019. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Svájci németről van szó vagy a rétorománról?
2019. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Svájcnak három hivatalos nyelve van:

- a német.

- a francia és

- a rétoromán.

Döntsd el, melyiket akarod megtanulni - és aztán keress hozzá nyelvtanfolyamot,

2019. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a dialektusra gondolsz, vannk hozzá svájcban tanfolyamok illetve nyelvkönyvek. De a legkönnyebb úgy, ha jól megtanulsz németül, találsz egy állást svájcban és munka közben rádĺ ragad pár hónap alatt.
2019. dec. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Négy hivatalos nyelv van. Német, francia, olasz és rétoromán.

2019. dec. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ragad a francot. 6 eve elek itt, nemetet hasznalok a munkaban, egy budos szot nem ertek a svajci dialeltusbol.
2019. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja dolgozom itt, és már nagy részét értem. Néha kell csak visszakérdeznem. 3 hónapja semmit nem értettem belőle. Mindenki azt mondja, hogy jön magától és kb fél év kell, hogy rendesen értsd.
2019. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Schwiizerdütsch!
2023. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!