Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire irreális cél egy...

Mennyire irreális cél egy felsőfokú nyelvvizsga (angol)?

Figyelt kérdés

Még nem csináltam meg a középfokút, úgyhogy nem nagyon kellene még ezen gondolkodnom :) de nagyon érdekel.


Felsőfokút csak az tud teljesíteni, aki éveket élt külföldön? Esélytelen annak aki max nyaralni megy ki?


Azt tudom h nagy szókincs kell és komolyabb témákban is képben kell lenni.


Mennyire irreális cél a felsőfokú annak, aki Magyarországon él és lényegében a szobájában tanulja az angolt?


2019. dec. 14. 10:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem szükséges külföldi tapasztalat, de tehetség és szorgalom kell hozzá ugyanúgy, mint bármi máshoz. Akinek nem áll rá az agya a nyelvekre, annak a középfokú is komoly kihívás. Annak tényleg az kell, hogy napi több órában idegen nyelvi környezetben legyen.
2019. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Én se külföldön nem jártam, se drága magántanárom nem volt. Tanfolyamon se voltam soha, otthon gyakoroltam. Jórészt önszorgalomból, meg segített a sulis tanárom, adott plusz anyagokat. Ne hidd, hogy a C1 egy hűdenagyon elérhetetlen dolog, komolyabbnak hangzik, mint amilyen. A valóságban közel sincs az anyanyelvi szinthez.
2019. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
egyáltalán nem irreális, több ezer embernek sikerült már
2019. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy tudom c2 az anyanyelvi szint.

Igazából b2 és c1 vizsga közt annyi a különbség, hogy komolyabb témákról van szó és nagyobb szókincs kell. Szerintem nincs olyan óriási különbség

2019. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a C2 az anyanyelvi szint, mégis az én C1-es papírom azt állítja, "megközelíti az anyanyelvi szintet." Ami nem igaz.
2019. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Dejó, köszi a válaszokat!

Mindenkinek ment a zöld kéz, nem tudom ki húzza le a válszokat!

2019. dec. 14. 12:48
 7/31 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hibás feltételezés nyelvtudásnak titulálni a nyelvvizsgákat. Olvastam olyat hogy akinek anyanyelve az angol azis bukott C1-n. Nem a nyelvtudás, hanem a lexikális tudás van szerintem kihangsúlyozva ezeknél, ami miatt elég jelentős kritikát kap ez a rendszer, azoktól akik a ténylegesen használható nyelvtudásról beszélnek. Egyeseknek könnyebbé, másoknak nehezebbé teszi ez a fajta rendszer ennek a megszerzését, mert elég furcsa hogy interneten elég sokan írják hogy hiába volt C1-es nyelvvizsgájuk, sokáig nem tudtak mit kezdeni mikor ténylegesen angol nyelvű környezetbe kerültek, ez erősen feltételezi azt, hogy valami nagyon hibásan működik, amit már alapjaiba kéne reformálni.
2019. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Örülök neki, hogy vannak, akik úgy gondolkodnak, mint a #7-es.


Nekem is van ismerősöm, aki kint élt külföldön sokáig, elég jól beszélte a nyelvet, de simán megbukott felsőfokún.


A nyelvvizsga NEM valódi nyelvtudást mér, hiába állít bárki mást otthonról a fotelből, vagy hiába veri magát a diplomájával együtt, hog neki így meg úgy sikerült és ennyi nyelvet beszél stb. Menjen ki az olyan külföldre, majd ott eldől, hogy ténylegesen beszéli-e a nyelvet.


A nyelvvizsga megléte egy dolgot jelent: teljesíteni tudtad legalább 60%-osra az adott vizsga követelményeit.

Jót karikázgattál a karikázós feladatnál, jót húztál alá az aláhúzósnál, jó szót írtál be a kihagott vonalra a feladatnál, és megírtál jól egy olyan levelet, amit a valóságban nagy valószívűséggel nem fogsz (na jó, talán a levélírás hasznos feladat nyelvvizsgán).

Azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy egy üres vonalra behelyettesített szó, egy "a, b, c" karikázós feladatból a helyes szó bekarikázása és az előre megtanult szöveg a tavalyi nyaralásról, családodról, hobbidról valós nyelvtudást tükröz.


A kedvencem, amikor valamelyik hat diplomás zseni azzal jön, hogy a nyelvvizsga milyen jól szűri, hogy ki alkalmas arra, hogy diplomát kapjon stb... mert ugye akinek nehezebben megy a nyelvvizsga megszerzése az minden bizonnyal teljesen alkalmatlan arra, hogy pl. mérnök legyen, még ha a szakhoz kiválóan ért is. Teljesen logikus gondolkodás.


Kérdező, a kérdésre válaszolva:

"Mennyire irreális cél a felsőfokú annak, aki Magyarországon él és lényegében a szobájában tanulja az angolt?"


A fentiekre való tekintettel teljesen reális, hogy a szobádból felkészülj egy felsőfokú nyelvvizsgára, mivel nem ad valódi -a hétköznapok során külföldön valóban használható nyelvtudást- csak egy papírt arról, hogy teljesítetted a követelményeket. Na jó, ha tényleg van érzéked hozzá, és normálisan tanulod a nyelvet, akkor talán egy felsőfokúval már boldogulnál külföldön is. (A kenyeret legalább is meg tudnád venni)

2019. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%

Hiába pontoz le bármelyik degenerált, amit írtam valós, helytálló érveken alapul.


Az a degenerált, aki másképp gondolja, húzza elő a képét és nyomjon ide olyan érveket, amik az enyémtől helytállóbbak, bár nem hiszem, hogy érdemben meg tud cáfolni.

Ha nem jön ide egy olyan érv, amelyik érdemben meg tudja cáfolni az enyémet, akkor kitörölhetitek a nyomoruságos lepontozásaitokkal, mert nem hat meg, attól még nekem lesz igazam, hogy valakinek nem tetszik.

2019. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
14%

Ezek mekkora hülyeségek. :) Amire a nyelvtanfolyamok felkészítenek, és amit a vizsgán számon kérnek, az a nyelv szobatiszta tudása. Hát persze, hogy ezen folyamat során sosem kerülnek elő az olyanféle kijelentések, mint a How's me old mucker? Mint ahogy magyarul is kénytelen az ember az iskolában a -ba és a -ban közti használati különbséget tudni. Odaki az utcán beszélhetsz faragatlan prosztó módjára, kerékbetörve a nyelvet, de a steril tanulós környezetbe kapsz érte egy karót. Ebben mi a furcsa? :D :D :D


Mi a baj a kiválasztós-karikázós elbírálással? Azt hiszitek, ha valaki ebben a feladatban:

Megettem a ... .

A. levesek B. levest C. levesnek D levesé

nem a B-t választja, az tud magyarul, mert csak megértik, ha másképp nem, a tányérjára nézve? Aztán hogy tud? Te miért azt írtad, hogy:

"Szerintem hibás feltételezés nyelvtudásnak titulálni

és miért nem azt, hogy:

Szerinte hibásos letéteményezés nyelvtudások titula? Vajon? :D

2019. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!