Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire irreális cél egy...

Mennyire irreális cél egy felsőfokú nyelvvizsga (angol)?

Figyelt kérdés

Még nem csináltam meg a középfokút, úgyhogy nem nagyon kellene még ezen gondolkodnom :) de nagyon érdekel.


Felsőfokút csak az tud teljesíteni, aki éveket élt külföldön? Esélytelen annak aki max nyaralni megy ki?


Azt tudom h nagy szókincs kell és komolyabb témákban is képben kell lenni.


Mennyire irreális cél a felsőfokú annak, aki Magyarországon él és lényegében a szobájában tanulja az angolt?


2019. dec. 14. 10:38
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

63%-os.


1.: Az megoldható, hogy a válaszokra reagáló "idézős" válaszokat ne egymás után 5-10 hozzászólásba írd be, hanem egyetlen hozzászólásba?


2.: egyébként miért olyan hihetetlen, hogy 4 év alatt alig voltak hallás utáni szövegértés feladataink? Sőt a tanárunk egyedül annyit beszélt hozzánk angolul órán, hogy "open your excercise book". Egyébként emelt angol tagozatos voltam, és heti hét angolórám volt. Ne is haragudj meg, de ez nagyon gyenge válasz, hogy magamtól miért nem csináltam ezt és azt. Már nem azért, de ha mindent magamnak csinálok, akkor miért van a tanár? Ennyi erővel felesleges, mert mindent otthonról is meg lehet tanulni. Ha egy iskolapadban kell ülnöm, mert tanköteles vagyok, és az oktatás az adófizetők pénzéből megy, akkor elvárható szerintem, hogy minőségi oktatást kapjak.


Amiket írtam a nyelvvizsgával kapcsolatban, és arról, hogy hogyan kellene tanítani, azokat most is tartom, szerintem korrekten kifejtettem mindent.


Egy dologra reagálnék még:


"Vagy szerinted ugyanolyan jó jegyek kéne kapnia annak is, aki részletesen, készségesen, információdúsan beszél pl. a családfájáról 3 percen át, mindenféle ehhez tartozó szókincset és változatos mondatszerkezeteket felmutatva meg az is, aki pl. azt mondja, hogy neki nincsenek rokonai, meg akik mégis vannak, azokról se tud semmit, meg nem is érdeklik őt, stb.? Pedig lehet, hogy ez az igazság, oké. És lehet, hogy ez kb. ugyanolyan jó nyelvtudással adja elő, mint az előző felelő. Na de azért mégis..."


ÖÖÖÖÖ ja. Ha helyesen elmondja, hogy neki nincs családja, és a távoli rokonokkal nem tartja a kapcsolatot, az két dolgot jelent:

1: megértette a kérdést, tehát érti a nyelvet

2: helyesen megadta a választ. (nyelvtanilag, kiejtésileg helyesen elmondta, hogy nincs családja, és nem tartja a rokonaival a kapcsolatot.)


Jó, értem a részedről ennek a visszásságait, mert akkor ennyi erővel mindenki mondhatná, hogy neki nincs családja, és ki van pipálva a téma, de azért a másik véglet sem tartható, hogy akkor egy olyan, akinek tényleg nincs, vagy nem tartja a rokonsággal a kapcsolatot, az is inkább hazudjon össze-vissza, csak mert az igazság rövidebb, és nem derül ki belőle a szókincs stb?


Ha valamilyen téma valakinek rövid, mert nem jellemző rá, akkor kérdezzenek tovább más hétköznapi témában! A hétköznapi témákkal nincs is gond, de azért olyan specifikus dolgokat ne kelljen már bemagolnom, amit magyarul sem feltétlen kell tudnom!


Egyébként az 1000 kérdés 1000 válasz lefedi a nyelvvizsgakövetelményeket, hiába is állítasz mást. Ha abban felsőfokon van női emancipációról és egyéb történelmi politikai témákról kérdés, az azért van, mert valószínüleg nyelvvizsgán is előjöhet az a téma.

2019. dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!