Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul tudók. Mit jelent a...

Soaringsoul kérdése:

Oroszul tudók. Mit jelent a Sztyeparavnov?

Figyelt kérdés

Nem Sztyepanov, vagyis István! Nem elírás!

Sajnos egyáltalán nem tudok oroszul, így a betűket sem tudom átírni, hogy neten megkeressem.

Minden segítőnek köszönöm!



#orosz #fordítás #sztyeparavnov #Sztyepanov
2019. dec. 18. 13:04
 1/6 chtt ***** válasza:
100%
Semmit. Én át tudom írni, de a yandex sem ismeri, sztyeparov találatokat ad ki helyette. Az is vezetéknév, akárcsak a Sztyepanov. Lehet tudni, hol láttad? Hátha az segít.
2019. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nemrég egy tv műsorban hallottam egy orosz író, filozófustól. Ennyit tudok.

Nem tudom miért, de egyre jobban érdekel az orosz nyelv, meg úgy egyáltalán az oroszoktól minden. Lehet, hogy elkezdem tanulni harmadik nyelvnek...

2019. dec. 19. 08:01
 3/6 chtt ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá. (Nekem a legkedvencebb nyelvem a magyar után:)
2019. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Sztyepanov se István, hanem Istvánfi leginkább. Vezezéknév valóban.

Teház Sztyeparavfi lenne az eredeto kérdésre a válasz.

2019. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
100%

Végül is lehet Istvánfi, bár azt inkább az apai névre szoktam tartogatni magyarázatnak, mivel a Sztyepanovics jelenti azt, hogy István fia (István volt az apa). Azért okozhat gondot a "magyarítás", mert náluk három külön alak van (+ a nőnemű alakok), nálunk meg kb. egy: az István keresztnév, és ebben az alakban használják vezetéknévnek is, apai nevünk meg nincs. Náluk:

Sztyepan - keresztnév

Sztyepanovics (Sztyapanovna)- apai név

Sztyepanov(a) - vezetéknév.

2019. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Szép napot!

Segítettetek. ;-)

2019. dec. 20. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!