Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni a...

Mennyire nehéz megtanulni a latin nyelvet?

Figyelt kérdés
Olyan szakra szeretnék menni, amihez szükséges a latin nyelv.

2019. dec. 21. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel, és van nyelvérzéked, akkor nem nehéz. Jogász vagy orvosi képzéshez viszont nem nagyon kell belemélyedni. Teológiához érdemes jobban.
2019. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakra szeretnél menni? Ez azért fontos, mert mint előttem is írták, az orvosi illetve jogász szakhoz nem kell előzetes nyelvtudás, megtanítják ott az alapokat, ami a szakmához kell. Törihez, régészethez úgyszintén.

Ha van benned nyitottság és elkötelezettség, akkor nem nehéz, de egy jó tanár szükséges hozzá.

2019. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova kell?

Én egészségügyi szakon tanulok, itt két féléves a tárgy, a nyelvtani rész eleinte egy kicsit bonyolultnak tűnhet, de kis gyakorlással megtanulható. Én szeretem a nyelveket, ezért számomra nem nehéz, sőt, szeretem, de úgy gondolom, hogy mivel rengeteg olyan szó van, ami vagy magyar, vagy angol szavakra hasonlít/megegyezik, így akkor sem okozhat problémát, ha nincs nyelvérzéked.

2019. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

"Meg"? Tanulni? Szóval, hogy tudjad az egészet? Az érdekes lenne.

A latin tanulás valóságos formája az egy nagy ostobaság. Nem olyan régen idéztem a Ferenczi-Monostori gyakorlókönyvéből az utolsó blokkban fordítási gyakorlatot:

Szövetségeseim, készítsetek elő tűzvészt Rómában!

Ez aztán a hasznos tudomány. :D

2019. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit nehezebb, mint egy modern nyelvet, mert kevesebb a gyakorlási lehetőséged, de nézd meg a (latin) Wikipédiát, ott találhatsz hozzá anyagokat.
2019. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tanultal spanyolt vagy nemetet elötte nem nehez , ha angolt akkor nehez lesz.
2019. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Történelem tanárnak szeretnék menni
2019. dec. 31. 01:12
 8/8 anonim ***** válasza:
A töri szakon csak alap latin van, max. 2 félévig, az nem nehéz, ott megtanítják, amit tudni kell. Főnévragozások, igeragozások, talán még egyszerűbb szövegfordítás is van, de ez nem nehéz.
2019. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!