Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes latinul megtanulni?

Hogy érdemes latinul megtanulni?

Figyelt kérdés

Bölcsészkarra járok és szeretnék tudományos irányba tapogatózni. Tanultam két félévig latint, de kb semmit se ért szerintem. Nagyon gyorsan haladtunk és pont ezért borzalmasan felszínes tudásom lett.


Mivel a latin speciális - hisz holt nyelv - hogy érdemes tanulni, eljutni vele egy elfogadható szintre?



2018. jún. 9. 19:05
 1/1 anonim válasza:
Mennyi időt szánsz rá? Az hogy az első három declinatiot, meg az igeidőket , mondatalkotást tisztességesen tudd, szerintem kb 1,5 -2 év, akkor ha heti 4-5 órát foglalkozol vele. Gyakorolni fordításokkal tudsz, meg ókori bölcsessées gyűjteménnyel. Láttam latinból is mai technikára épülő nyelvkönyvet, -amiben felsorolják témakörönként az alap szavakat. Pl házhoz: fürdőkád, televízió, villanykapcsoló :) , De az ilyen az sztem gagyi. Amiből gimiben tanultunk az használhatóbb volt, de az otthon van.
2018. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!