Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és spanyol felsőfok...

Angol és spanyol felsőfok után melyik mennyi idő lenne?

Figyelt kérdés

Szeretnék 3 év alatt megtanulni még németül és olaszul is felsőfokon. Melyikkel kezdjem és kb. mennyi idő lenne szerintetek?


Arra gondoltam, hogy az olasz egy év lenne, a német 2 év. Reális lehet?


Jó a nyelvérzékem szerintem, angol az első nyelvem volt, nyilván sokáig eltartott, akkor tanultam tanulni is. A spanyolt lazán vettem 3 év volt. Megtanultam az Esperantot is önszorgalomból, az felsőig egy év volt.


Szóval szerintetek melyik lenne az egyszerűbb, az olasz vagy a német, és melyik kb. mennyi idő?



2019. dec. 29. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy mennyi idő lenne, de szerintem az olasz lenne a könnyebb (most akarok elkezdeni komolyabban olaszozni a vizsgaidőszak után). Másod unokatesóm olasz felsőfokkal kezdte a spanyolt, ő azt mondta, hogy nagyon hasonló, de pont ez a nehézsége, mert mindig összekeveri és mindent olaszosan akar, olaszos ragozással és a többi. De ha szét tudod választani, én úgy gondolom, hogy két újlatin nyelv segíteni fogja egymást. (nem tudok még annyira jól franciául sajnos, de nagyon sokat megértek miatta olaszul)


Egyébként vannak, amik hasonlóak lesznek a németben meg az olaszban is (szerintem a spanyolban is így lehet, de úgy sosem tanultam még). Például a leíró múlt egy az egyben ugyanaz franciául, németül meg olaszul is.

2019. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!