Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire számít nehéz nyelvnek...

Mennyire számít nehéz nyelvnek a spanyol?

Figyelt kérdés

Van egy angol felsőfokúm, és alapfokon beszélem a németet. Ezekhez képest mennyire nehéz elsajátítani a spanyolt? Illetve hogy érdemes nekiállni? Netről, könyvekből, zene, filmek, ilyesmik, vagy érdemes tanárhoz fordulni?

Köszi a válaszokat előre is.



2019. márc. 22. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A némethez képest könnyű, csak rá kell jönni a logikájára. Én olaszt tanultam angol után, hasonlít a spanyolra, viszonylag könnyen megtanultam az alapokat, a spanyollal is ez a helyzet szerintem. Viszont érdemes lenne egy kezdő nyelvkönyvet beszerezni, amiből a nyelvtant meg tudod tanulni, aztán olvasni, filmezni stb, ezzel már a szókincsed bővíted inkább.
2019. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Van egy angol felsőfokúd és egy alapfokú német. Arra nem gondoltál, hogy a németet legalább középfokra megcsináld?

Én először ezt tenném le és csak aztán kezdeném a spanyolt.

2019. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem számít nehéznek. Viszont egyetértek az utolsóval. A spanyol teljesen haszontalan nyelv, sok spanyolos ismerősöm van, akik életükben egyszer sem tudták használni a nyelvtudásukat semmire. Szó szerint semmire. Én olaszból érettségiztem, annak kicsikével több haszna van, de nem sokkal. Már teljesen elfelejtettem beszélni, annyira nem használtam semmire. A spanyol még feleslegesebb. (Persze ha spanyolajkú amerikai országokba utazgatsz akkor még életmentő is lehet.)
2019. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A kerdezo nem azt kerdezte hogy hasznos-e vagy sem, hanem hogy nehez-e... Nem tudhatjuk az okat amiert pont azt szeretne tanulni, nem is a mi dolgunk.


Kerdezo, nekem nem volt nehez egyaltalan, angol kozepfokum volt mikor elkezdtem a spanyolt. Mas a logikaja mint az angolnak, de ha hozzaszoksz, akkor mar nem veszes. En nyelviskolaban tanultam jo regen. Elotte egyedul probaltam de egy bizonyos pont utan nem tudtam haladni, muszaj volt hogy egy tanar el tudja magyarazni pontosan a dolgokat. Viszont onnantol kezdve ment minden siman.

Arrol meg hogy haszontalan nyelv-e.... hat nekem konkretan borzaszto jol jott a spanyol tudasom egy uj munkahelyen ahova pont a tanfolyam utan kerultem. Rajtam kivul csak egy spanyolos volt az egesz cegnel, ezert pont olyan reszlegre tettek ahol napi szinten hasznalnom kellett.

Kozben meg a sors is ugy hozta hogy a ferjem egy spanyol anyanyelvu lett, es egy evtizede kint elek spanyol nyelvteruleten.

A spanyol nyelvet pedig egyszeruen azert valasztottam mert borzasztoan tetszett. Nem pedig hogy mennyire lehet hasznos...

2019. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm azoknak, akik valóban a kérdésre válaszoltak.

Az oka annak, hogy spanyolt szeretnék tanulni annyi, hogy az utolsó válaszolóhoz hasonlóan nekem is nagyon tetszik maga a nyelv. Tehát ez esetben lényegtelen, hogy hasznos-e vagy sem.

A németet is fogom folytatni, mivel később az tényleg kelleni fog. Csak korábban még középsuliban tanultam a nyelvet, és annak köszönhetően megvan az alap (és nem, nincsen alapfokú nyelvvizsgám, csak beszélek alapfokon). Viszont innét már csak tanárral menne, azt meg egyelőre nem akarok, így egyetem elején kell anélkül is tanulni bőven, nem hiányzik még ez a plusz pár óra + nyelvvizsga. Ezért gondoltam, hogy addig elkezdek egy másikat, amit mindenféle kötöttség nélkül tudok tanulni.

2019. márc. 23. 10:57
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a spanyol nehezebb mint a német , no nem az elején de egyre inkább az , fölleg amikor meg kell tanulnod egyre gyorsabban beszélni , és meg is érteni azt .

Arról a drága kis hangról nem is beszélve ami pár szóban előfordul , pl

2019. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

A zsiráf szóban spanyolul , az a kedves kis torok hang még az araboktól maradt rájuk , azt lassan is nehézkés ki ejteni , nem hogy gyorsan , spanyol gyorsasággal .

+ A a nyelvtan egyre nehezebb lesz .


Javaslom menj el tanfolyamra , csoportban könnyebb tanulni .

2019. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem hallotad még ?


-A Dán kiejtéstől

-A Vietnámi abc től

-És a Spanyol nyelvtantól

Óvj meg urunk minket!

2019. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Én is így vagyok, van angol felsőm németet meg alapon beszélem (+oroszt is alapon). Spanyol volt a második nyelvem (mostanában fogok középfokúzni, 3 éve tanulom), a másik 2-t a gimiben vettem fel mert kötelező volt anno. Mivel mindig azt hallottam hogy az angol után minden nyelv nehéz, nagyon túlértékeltem a nehézségét, így kellemes meglepetés ért. Némethez képest könnyebb sokkal, ha van egy kis nyelvérzéked eléggé megragad. Könnyen el lehet a millió+1 ragozáson és igeidőn csúszni, de ha az ember egyszer megérti zsigerből jön. Én nagyon imádom, az angol is szeretem, de az nekem nem volt kihívás, a spanyolba első órákon beleszerettem. Egy szó mint száz, szerintem kezd el, mert ha a nyelvek a hobbid mint nekem, imádni fogod, ha meg nem, legalább megpróbáltad😊
2019. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
72%

Feleségem nemrég kezdett el spanyolul tanulni. Németből középfokúja van, dec sosem tudta igazán megtanulni, az angolt rendszeresen használja a munkája során.


Azt mondja, a spanyol sokkal könnyebb, mint a német. A nyelvtana is egyszerűbb, de ami még fontosabb, rengeteg a latin eredetű szavuk, amik nagyon hasonlóak az angol változathoz, szemben mondjuk a némettel, ahol a szavak nagyrésze saját és gyakran összetett. A szórend sem olyan szigorú, mint a németben.


Ami a hasznosságát illeti, a kínai után a legtöbb ember anyanyelve, a második nyelveket us számítva a negyedik. Feleségem szakterületén akadnak olyan állasok Budapesten, ahol előny vagy feltétel a spanyol nyelv, de gondolkodunk a jövőben Madridba költözésen is, ami szvsz sokkal élhetőbb nagyváros, mint London vagy Berlin, és mindjetten átlag felett keresnénk (én spanyol nyelvtudás nélkül is).

2019. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!