Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy magyar embernek szinte...

Egy magyar embernek szinte lehetetlen szép angol kiejtést elsajátítania?

Figyelt kérdés

Hasonlóan mint pl egy orosznak, lengyelnek, stb.


Rengeteg külföldön élő magyart hallottam már angolul beszélni, de a többségen nagyon érződött a magyaros kiejtés.


Az tiszta, hogy ha az ember a születési országában nőtt fel, akkor lehetetlen lesz levedlenie az akcentust.

Velünk magyarokkal nagyon ki lett szúrva a nyelvünkkel, egy svéd, holland, norvég nagyon szép angol kiejtéssel rendelkezik.


Talán az amerikai/kanadai kiejtéshez közeli szintet ellehetne sajátítani pár évnyi kint élés után, de brit/ausztrál angolt egy felnőtt magyar nem fog már elsajátítani.


Ti hogy látjátok ezt?



2020. jan. 5. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem célom elengedni a nyelvem, kulturám soha.

Lehet csiszolni és szépíteni a kiejtést, és hiszem, hogy kell is törekedni rá. De soha nem szabad azt gondolni, hogy szégyen, ha érződik az ember származása, amikor idegen nyelven beszél. Ez érték, és nem hátrány, ha nem akadályozza a megértést. Tekintsd másik oldalról: a britek sem fognak akcentus nélkül magyarul beszélni, és ez így van rendjén.

2020. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a “csunya angol kiejtes egy magyartol “ egy nagy hulyeseg, amit a mostani magyar korosztaly general.

Tobb evtizedi ausztraliaban eles utan, ausztral es mas snyanyelvuektol csak azt hallom, hogy a magyar akcentus milyen szep.

Szerinted az orosz szenteste??? Nagyon nyers.

A nemetek horognek. A gorog igyanugy sejpit, mint a sajat nyelveben.

Ax ausztral emigracios miniszter, Al Grassby, TV-Ben ugy velekedett a 80-as evekben a magyarokrol, hogy “sok emigrans csoport kozott jart, de szerinte a magyarok beszelik legtisztabban az angolt es ok illeszkednek be a legjobban az ausztral eletmodba.

Egy 2012 ausztral statisztika szerint, legjobban elvegyulo rs torekvo a nyeltudasra:

1. Hollandok

2. Nemetek

3. Magyarok


Persze, ax lehet, hogy azokrol a magyarokrol volt szo, akik itt tanultak a nyelvet, nem otthon konyvbol.

2020. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyaroknak(már akik egy elfogadható szinten tudnak angolul), egyáltalán nem vészes az akcentusa. Persze egyértelműen észreveszi az angol anyanyelvű, hogy valami kelet-európai akcentust hall, de általában a magyarok tisztán, érthetően beszélnek és nem hagynak ki hangokat vagy harapják le a szavak végét.

Többször beszéltem már más kelet-európaiakkal(oroszok, lengyelek, litvánok, észtek, csehek), de mindegyiküknek tök követhető volt a beszéde, hiába gyenge a hallásértésem. Az akcentus amúgy sem szégyen, inkább vedd úgy, hogy az identitásod része, ha külföldön jársz.


Kedvenc akcentusaim az orosz, arab, olasz legkevésbé pedig az indiai, afrikai, távol-keleti beszédet kedvelem. Ott sem az emberekkel van bajom, hanem azzal hogy nehéz követni a beszédüket, ha nagyon pengék angolból akkor is.

2020. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt egy olyan lengyel akcentusa aki sose élt angol nyelvterületen, és 14 éves korában kezdett el angolul tanulni komolyabban.


https://www.youtube.com/watch?v=5PQybp4d2Ww


Azért nem tud a legtöbb ember anyanyelvi akcentussal beszélni mert nem úgy tanulja a nyelvet, hogy az elérhető legyen, de nem fejtem ki, mert engem nem nagyon érdekel ki milyen akcentussal beszél.

2020. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem értettem ezt az akcentus körüli mizériát... Mindenkinek van akcentusa, ez a normális és természetes. Egy anyanyelvi beszélőnek is van akcentusa, ugyanúgy mint egy olyannak is, aki idegen nyelvként sajátította el a nyelvet. Egy szegedi, egy nyíregyházi és egy kisalföldi magyar is másképp beszél magyarul, máshogyan ejt ki bizonyos hangokat és az ugyanúgy akcentus, mint mikor pl. hallod a különbséget egy rhotic és non-rhotic akcentust beszélő angol között. Ha te magyarként megtanulsz angolul (függetlenül attól, hogy most könyvből, iskolában tanultad vagy anyanyelvi környezetben csak úgy magadra kaptad), akkor szerintem teljesen magától értetődő, hogy nem úgy fogsz beszélni, mint egy londoni vagy bárki más. Lehet gyakorolni amúgy, vannak erre külön anyagok, vannak olyan szakemberek, akik kifejezetten ezzel foglalkoznak és nyilván az is segít, ha az ember anyanyelvi beszélők között van (de ez önmagában nem elég!) és én ismerek több olyan ember is, aki nagyon nagyon szépen beszél angolul, de én azt gondolom, hogy semmi baj nincsen azzal, ha valakinek hallható az akcentusa. Pláne úgy, hogy a magyar szerintem sem az a kategória, ami mondjuk nehezen érthető vagy kifejezetten, már bántóan hibás... Például szerintem az araboknak sokkal erősebb, sokkal agresszívabb, sokkal tolakodóbb és már-már zavaróbb az akcentusa, vagy mondhatnám mondjuk a kínaiakat is, akiknek általában azért lehet érezni a kínai nyelvet az angol beszédükben (pl. a nyelvtanban is, nem csak kiejtés terén, de pl. a r-l hangok azért megint problémásak). Úgyhogy szerintem magyarként azért egyáltalán "nem jártunk rosszul".
2020. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!