Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két év alatt mennyire tudnék...

Két év alatt mennyire tudnék jól megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Ha még sohasem tanultam, tehát a 0-ról.

Németből érettségiztem annak idején.


A célom 2 év alatt a C2-es szint elérése, nem tudom hogy ez mennyire reális.


Sok időm lenne tanulni. Munkanapokon átlagosan 2 órát tudnám tanulni, szabadnapokon, tehát hétvégén 4 órákat is belefektetnék a tanulásba.


Ennyi idő alatt, ennyi tanulással egy átlagos képességgel rendelkező személy milyen szintre juthat el 2 év alatt?


Köszönöm.


2019. dec. 31. 15:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
32%
Kozepfok. Nem egy tul bonyolult nyelv, foleg a nemethez kepest
2019. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy középfok?


Kiszámoltam nagyjából, és ez 1100 óra befektetett tanulási időt jelent egy évben, ami elvileg C2-es szinthez is elég. De próbáltam reális maradni, és azt mondani, hogy még egy évet szánok rá inkább, tehát 2 év alatt az már 2200 óra befektetett idő lenne nagyjából, és te arra mondod azt, hogy az középfok...

2019. dec. 31. 15:52
 3/30 anonim ***** válasza:
14%
Talán meglenne a C1..
2019. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%

Kilenc hónap alatt tettem le anno a német felsőfokút nulláról. A suliban nulladik évben napi 5 nyelvóra volt, plusz még délután is nyomtam utána.


Két év alatt bármit el tudsz érni, pláne angolból ami egy relatív egyszerű nyelv.

2019. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem nem csak a nyelvvizsga a cél, hanem hogy valóban C2-es szinten tudjam használni a nyelvet gyakorlatban is.
2019. dec. 31. 16:39
 6/30 anonim ***** válasza:
14%
2 év alatt C1 reális, ha tartod a fenti óraszámot. De nem fogod. 4 nyelven beszélek, és így mondom azt, hogy irreális amit mondasz. Nincs rutinod benne, ha egy német érettségi az össz nyelvtudásod, és nem ismerek embert, aki bírná 2 évig minden nap a napi 2 órát. A legdurvább vállalásom 4 hónapig napi 5 óra nyelvtanulás volt, spanyol középfokig, de az a 3. nyelvem volt és tudtam, hogy mit csinálok.
2019. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Miért ne bírnám a napi 2 órát? Az nem sok. Bírtam én már többet is.
2019. dec. 31. 17:19
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

2 éven át, minden nap 2 óra, C2 es szint stb.

Realitáskontroll teljes hiánya.


Ha 1-1.5 év alatt elérsz egy B2-t, akkor tervezz C1re és utána C2re. Bontsd kisebb egységekre, akkor jobban látod, hogy a valóság és az álom közelít-e egymáshoz.

2019. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, csak én szeretek mindig célokat kitűzni magam elé, szeretem meghatározni, hogy pontosan mennyi idő befektetésre van szükség, mert akkor jobban hajtok előre, jobban hajtok a cél felé, több inspirációm származik belőle.
2019. dec. 31. 18:04
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a B2-es szint reális mindenképpen megfelelő szorgalom mellett. Ez az a szint ugyanis, amikor az ember kb minden nyelvtani szabályt ismer és tud használni és van egy megfelelő szókincse. És ez az a szint, amit szigorúan vett tanulással elérhető, tehát tankönyvekkel, gyakorlófeladatokkal, stb. A C1/C2 az már nem erről szól, ott már a szókincs bővítéséről, a kifejezések, szólások megismeréséről, és legfőképp arról van szó, hogy folyékonyan tudj beszélni, angolul gondolkodni adott esetben, és akadozások nélkül lefolytatni egy komolyabb beszélgetést egy anyanyelvű személlyel. De ezt szerintem már nem tudod úgy csinálni, hogy na akkor ma 2 órát tanulok és letudtam a anyagot.
2019. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!