Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora szókincs kell ehhez?

Mekkora szókincs kell ehhez?

Figyelt kérdés

Egy átlagos egyetemet végzett angol nyelvű ember (tehát feltételezzük, hogy választékosan fejezi ki magát), legfejlebb hány ezer szót használhat

a hétköznapokban?


2020. jan. 11. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
30-35 ezer körül lehet.
2020. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ez a teljes szókincsre vonatkozik, a hétköznapokban jó, ha az egyharmadát használják gyakran.
2020. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az rengeteg.


Ebből a cikkből idézek: [link]


"zámomra hiteles források egybehangzó véleménye szerint egy átlagos, főiskolát/egyetemet végzett anyanyelvi beszélő 12-17e angol szónak ismeri a jelentését.


És ugyanezek a források azt mondják, hogy ennek kb. a felét használja csak, vagyis az egy művelt anyanyelvi beszélő által használt szavak száma valahol 6000 és 8500 szó között van. A főiskola első évében még a 6 ezres szám a jellemzőbb, a 8.5 ezer inkább a végzés utánra épül fel.


Szintén hiteles források számolnak be (Cambridge University Press) arról, hogy egy mindennapi témákról szóló szöveg megértéséhez 3000, legfeljebb 4000 szóra van szükség. "

2020. jan. 11. 09:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés?
2020. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogy akik tudják a nyelvet C1-es szinten, azok mit tapasztalnak, igaz -e az a forrás.
2020. jan. 11. 14:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mik ezek a források, de itt az Economistról van szó:


[link]


Ez pedig közelebb van az én válaszomhoz (az 1. komment). A hétköznapi témákhoz szükséges szavak száma meg elég változó, nehéz mérni. 8-10 ezer már biztosan elég.

2020. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Látom a számokat, amiket a linkelt cikkben írnak, de ezek iszonyú nagyok ahhoz képest, amilyen tartományt más források használnak. Ez a 60 000 már szó szerint inkább csillagászati fogalom. :)
2020. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor mi az valóság?


Hány szót kell tudnom ahhoz, hogy egyenlő szókincsem legyen egy egyetemet végzett amerikai úriemberrel?

2020. jan. 11. 16:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézd végig az összes érettségi témát (ingyenesen vannak tankönyvek neten elvileg), lényegében végezd el az általános és a középiskolát, utána válassz egy "szakot", szerezd be az egyetemi jegyzeteket, van online szabadegyetem (harvardon is lehet tanulni akár).

Ha ezek szókincsét megtanulod akkor biztos eléred azt a szintet.

2020. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a hétköznapokban, privátban egy egyetemet végzett ember se használ őrült sok szót.

Munkában és esetleg ha hasonszőrüekkel szakmázik vagy szakszövegeket olvas (de nem minden egyetemet végzett ember olvas napi szinten a szakmája könyveit)

2020. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!