Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsga?

Felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Ezek elég rá? Ezeket természetesen otthon tanulnám magamtól.

- 5000 leggyakoribb angol szó

- 250 leggyakoribb kifejezés

- angolul film/sorozat nézés 1-1,5 évig

- nyelvtanok megtanulása


Ez mellett külön tanárhoz járok.


C1 nyelvviszga, Pannon



2019. dec. 17. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
A C1 minimum 8000 szó.
2019. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Szavakat külön semmi értelme bemagolni, legjobb ha szövegkörnyezetből ragadod ki őket (lsd filmek sorozatok könyvek)
2020. jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

film/sorozat nézés :D

Oszt melyik sorozatban van olyan szókincs, ami felkészít erre a pannon nyelvvizsgás C1 mintafeladat szövegre?

Whenever governments agree on animal welfare related issues, animals are affected – directly and indirectly. Decisions made in international conventions often substantially influence wildlife conservation and animal welfare as they guide international and national policy, legislation and budgetary priorities. We support the implementation of the agreements in part through effective enforcement of wildlife regulations, training of anti-poaching rangers, customs agents and wildlife law enforcement officers.

2020. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Mitől kell ezekhez olyan speciális szókincs?
2020. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Sztrogoffnak a magyar nyelvet is úgy tanították, hogy lefekvés előtt olvasták neki a magyar - baba gügyögés szótárat. Számára hihetetlennek hangzik, hogy egy gyereket / felnőtett érdekeljen a vadvilág és kikapcsolódás képpen dokumentumfilmet nézzen. Persze ebből anyanyelvi szint lesz nem C1.
2020. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

"Számára hihetetlennek hangzik, hogy egy gyereket / felnőttet érdekeljen a vadvilág és kikapcsolódás képpen dokumentumfilmet nézzen."

Ez már csak a fába szorult féreg kétségbeesett kapálózása, de most már elvesztettük az esélyt, hogy a kérdező becsületesen bevallja, milyen agybutító sorozatokra gondolt. De a hozzászólás azért primitív, mert például azon a mintafeladat lapon vagy négy rövid írás volt, a másik három meg szintén nem agybutító sorozatok szókincse. Persze, ha ideírom, hogy milyen témák, akkor nyilván rögtön azt mondod, hogy ja, olyanokat is néz. Egyébként, ha ismeretterjesztő sorozatokat néz, akkor az csak üdvözlendő. Csak itt az elmúlt nyolc év távlatában egésze más címeket soroltak fel. :D


"Mitől kell ezekhez olyan speciális szókincs?"

Egy nagy hibám van, az ezelőtt 40 évvel az általános iskolában a legtöbb tanuló által butának tartottak szellemi szintje ma már idegesít. :D Hol vannak ilyen szavak a Jóbarátokban meg a trónok svarcában? :D

2020. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

"Egy nagy hibám van, az ezelőtt 40 évvel az általános iskolában a legtöbb tanuló által butának tartottak szellemi szintje ma már idegesít. :D Hol vannak ilyen szavak a Jóbarátokban meg a trónok svarcában? :D"


Egy nyelv részét képezi az is ami a Jóbarátokban és a "trónok svarcában" van. Egy érettségivel rendelkező anyanyelvi beszélő szókincsét kell képezze az is ami a szórakoztató sorozatokban van és az is ami az ismeretterjesztő filmekben, ez nem vagy ez vagy az szituáció.

2020. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Sztrogoff mindig mindenkivel csak vitázik. Nem fogadja el a kritikát....engedjétek el.


Szóval szerintem alapvetően nem hülyeség a sorozatnézés, csak meg kell válogatni, hogy milyet, mert van olyan, amit még egy B1-es angol beszélő is gond nélkül megért.


Inkább azt mondanám, hogy keress embereket akikkel beszélgetni tudsz (appok vagy ilyesmik). A szótanulás sem hülyeség, csak ne legyen belőle magolás, mert akkor úgyis elfelejted.

2020. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Sztrogoff 20 évvel korábban él, ennyi :)

Minden válasza és javaslata 20-30 évvel ezelőtti, idejét múlt dolog.

És ezt most nem bántásból írom, mindenki azt javasolja jó szívvel, ami neki működött.


Ma már nem csak szappanoperák vannak és butító marhaságok.

Persze nem klasszikus irodalom ami megjelenik a képernyőn, de én nem is kultúrálódás, hanem szórakozás céljából nézem a sorozatokat.

Ha nem agylohasztó műsor, akkor bizony helye van egy ember életében szórakozási formaként.


Nyelvtanulás terén pedig... most ha a vizsgától eltekintünk és a nyelvi szintet nézzük, össze lehet szedni C1-es szókincset sorozatokból.

Jó, oké, nem a Brit írói kávéházi klubtalálkozójára és nem feltétlenül egy felsővezetői meeting szókincsét. De nem is biztos, hogy mindnekinek ez a célja. Bizony van, akinek a hétköznapi beszéd kell. Mert nem sznobokkal és igazgatókkal fog úgysem tárgyalni :D hanem külföldi barátokkal beszélgetni.


C1-es vizsgára nyugodtan készüljön ahogy szeretne, úgyis fog kitölteni vizsgalapokat és látja, hogy mik a hiányosságok. Megveszi az 1000 kérdés 1000 választ meg még valami könyvet és meglesz az a vizsga.

2020. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Hát, bocsánat, visszatérve a kérdés zöld mezejére, én nem a sorozatok ellen vagyok, hogy tisztázzuk, hanem a sorozatok fogalomnak a nyelvtanulás fogalom helyetti behelyettesítése ellen. Mert a fenti nem arról szól, hogy sorozatokat IS néz, hanem arról, hogy CSAK a sorozatokat próbálja meg nyelvtanulásra alkalmazni, hiszen a többi az mi? Határokkal ellátott tömb magolása, ennyi erővel a vuhani telefonkönyvet is tanulhatná. Na jó, a nyelvtanár az valami kivétel.

Idáig egyszer hangzott el konkrétum, hogy ő a Jóbarátokból az ötödik évad végére tanulta meg mind a 12 tense-t, hát arra rászántam 4 percet, kettő a tizenkettőből nem is szerepelt az első öt évadban egyáltalán.

De normális, változatos szókincsű sorozatot én is szívesen néznék, hát rajta, lécci, mondjál egyet (a kérdező is megírhatja, melyekre gondolt - ha nem, akkor eleve szégyelli, vagy nem is tudja, mire akart gondolni). Idáig egybe botlottam bele, a Vicar of Dibley című angol sitcomba, azt jó szívvel szoktam is itt ajánlgatni (A Fawlty, nagy kedvencem, az nem annyira kezdőknek való). Látom, ezek is régiek, mint én. :D

Ne haragudj meg rám nagyon, de itt feljebb teljes, magába záródó kört írtál le okfejtésileg, hogy tulajdonképpen mi mire nem jó, a kérdés a felsőfokú nyelvvizsga volt, hogy jön ide az, hogy van akinek a prosztó beszéd elsajátítása a célja? Én, mikor azon a szinten mozogtam, hogy szeretnék normális szövegeket érteni, a hírcsatornák tájékoztató, elemző műsorait kíséreltem meg hallgatni. Az kétségtelen, hogy ezelőtt húsz évvel a nyelvvizsgák egy szinttel feljebb voltak. Sorozatok. :D

2020. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!