Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az orosz...

Mennyire nehéz az orosz nyelv? Ès a latin?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek 9.-be ès kötelező a vitt nyelv mellè mèg kèt nyelvet választanom. Èn a latin, ès az oroszt választottam, ès bár van a családomban olyan aki règen oroszt tanult, de mindegyik azt mondja, hogy nagyon nehéz.

A latinnal is ugyanígy vagyok.


Szerintetek, mennyire nehéz nyelv ez a kettő?



2020. jan. 12. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz az első 1-2 évben tényleg nagyon nehéz. Sok a nyelvtani szabály, minden szóban máshol van a hangsúly, 6 eset van és ezek nemek szerint máshogy ragozódnak(hímnem, nőnem, semlegesnem), minden igének 2 alakja van és ezeknek a ragozását is meg kell tanulni, na meg azt, hogy mikor melyiket kell használni...szóval tényleg nehéz, de ha ezeket megtanultad és begyakoroltad, már simán fog menni.

Üdv egy orosz szakon végzős egyetemista :)

2020. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én latint tanultam gimiben 5 évig, nagyon szerettem. Orosz volt a választott nyelvem 9. osztálytól és most az egyetem alatt is folytatom a tanulását egy kisebb szünet után, szóval van picit mindkettőhöz tapasztalatom:

Latin olyan szempontból teljesen más, hogy holt nyelv, nem kell kommunikálni latinul (érettségin, nyelvvizsgán sem), hanem kultúrtörténeti vonatkozások mellett kell a nyelvtant, szókincset tanulni és alapvetően ókori szerzők szövegeit fordítottuk. Ez tényleg nehéz, ugyanis nemeket, ragozási rendszereket (igei és főnévi/melléknévi téren) különböztet meg, sok igeidőt alkalmaz és a mellékmondatos szerkezetekben nagyon kötött ezeknek a használata (mint sok újlatin nyelvben is, ahogy tudom). Amennyiben nem áll tőled távol az, hogy szabályokat tanulj ezek használatára, szerintem szeretni fogod, én nagyon élveztem benne ezt a fajta "kötöttséget" és rendszert.

Az oroszt én szintén nagyon szeretem, sokkal könnyebben én nagyobb élvezettel tanultam, mint az angolt. Amit az első válaszoló mondott, mind így igaz (latin is ilyesmi lesz ebben), de egy kis rutinnal ezek már semmi gondot nem fognak jelenteni. Én nem találom extrán nehéz nyelvnek, de vannak olyan pontjai, amik problémásak és szerintem nehezen érthetők meg magyar anyanyelvű beszélő logikájával: Tipikusan ilyen a kétféle igealak helyes használata, a mozgást jelentő igék, és szerintem a magyartól eltérő igevonzatok tanulása is nehéz és rendszeres nyelvhasználat kell szerintem a fejlesztéséhez. Plusz én úgy érzem, az orosz is képes rendkívül árnyalt dolgok kifejezésére, ezért arányaiban nagyobb szókincs kell a választékosabb kommunikációhoz, mint pl. angolul.


Ezek az én tapasztalataim, Neked nagyon sok sikert, nyilván lesznek nehezebb részek, mindenkinek más a nehéz ráadásul a nyelvtanulás során, de szerintem szuper nyelveket fogsz elsajátítani! :)

2020. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!