Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért utalják annyian az...

Miért utalják annyian az angolt? Akik szeretik azok mit szeretnek benne?

Figyelt kérdés

2020. febr. 3. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozott az életem azóta, hogy jól beszélem és értem az angol nyelvet. Kinyílt a világ. Lehet azt mondani, hogy jajj, mert minden elérhető magyarul is, de nem, ez hazugság. A szakkönyvek, de még a szórakoztató dolgoknak is csak töredéke (érzésre kb. 20%-a maximum) érhető el magyar nyelvre fordítva. Mióta olvasok, hallgatok és hozzájutok angol nyelvű forrásanyagokhoz, akármit meg tudok tanulni, akárminek utána tudok járni, elképesztő mennyit tanultam és fejlődtem általa. Hát ezért. Nem érdekel az igeragozás, kiejtés, meg a kifogások másoktól, hogy "minek ezt tudni". Nyomós érvem van rá hogy mindekinek erősen ajánlom, tanulja meg, mert úgy lemarad, hogy észre se fogja venni!
2020. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hogy lehet jól megtanulni angolul. Én unom,mert nem értem. A szabályokkat meg lehet tanulni,de előbb szókincs is kell. De hol,hogyan kezdjek neki.


Akkormár válasz:

Én azért nem szeretem mert nem értem, szókincs hiány miadt.

Aki meg szereti az azért amit leírt az elsö

2020. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon függ attól, milyen a tanár, ha iskolában kezdi el tanulni az ember a nyelvet. Nekem 3 angoltanárhoz volt szerencsém, az első nagyon gyenge volt, le voltunk maradva rendesen a többi osztályhoz képest. Utána nagy szerencsém volt, mert egy türelmes, tündéri tanár tanított 4 évig, neki köszönhetően felzárkóztam, sőt, állandóan jártam városi angol versenyekre. Utána megint egy furcsa tanárom lett gimiben, de én ekkor már inkább magam képeztem magam, a gimiben tanultak nem igazán tettek hozzá a tudásomhoz... Filmekből, Youtube videókból, angol fórumokról, közösségi médiárol tanultam meg angolul. Azóta az internethasználatom 90%-a angolul folyik, el sem tudom képzelni, milyen lenne, ha nem érteném a nyelvet, egyetértek az elsővel, kinyílik előtted a világ.

Nézzetek minél több filmet, sorozatot eredeti, angol nyelven, szerintem ez az egyik legjobb módja a nyelvtanulásnak, csak úgy ragad az emberre az új tudás anélkül, hogy észrevenné.

2020. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én sem iskolában tanultam meg, sőt, bukásra álltam angolból, komolyan aggódtam. Érettségi után 2 évvel kezdtem újra foglalkozni vele, saját szorgalomból, ahogy te is mesélted, kedves 3. válaszadó. Játékok, filmek, könyvek, riportok kedvenc színészekkel, énekesekkel, dalok, stb. Aztán jöttek a komolyabb cikkek, komolyabb könyvek és podcastok, nagyon-nagyon sok, éveken át, minden áldott nap. Nem az volt a titok, hogy ültem a tankönyv felett és magoltam az igeidőket. Használtam, és megmaradt. Klasszikus módon tanulva az életben nem jutottam volna el erre a szintre.
2020. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én bevallom, nincs motivációm nyelvet tanulni. Igen, tudom hogy sok mindentol elesek nélküle, érzem is, de mindig van valami amiben elakadok. Mondok egy példát, 8 évig tanultam németet, az utolsó évben is örültem ha a nevemet eltudtam mondani, és ez nem vicc. Egyedül nyelvorakra mentem be gyomorideggel. Ma se tudok nemetul egy kukkot se, angolból van valamennyi szókincsem, de a nyelvtankonyvben egyszerűen nem haladok. És hiába mondjak sokan hogy oh nyelvtan nem kell, csak tudj néhány pelda mondatot és szavakat és kész is. Na hát nalam ez nem igy megy. Amig nem tudom az alapokat, nem tudok beszelni sem. És hiaba nezek rola videoty olvasom el róla a harmadik magyarázatot, nem látom egy csomó igeidő között a különbséget a vicc az hogy diplomam is van. Most beiratkozok mesterkepzesre, aztan megprobalok közben intenzív tanfolyamra járni, remélem annak több húzó ereje lesz igy mar hogy felnott vagyok, és tanarral megertem majd.
2020. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó. Na de diplomához kell a B2. Hogy kaptad meg?
2020. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy van B2-es nyelvvizsgám. Egy tanárom nagyon küzdött érte, pár hónap alatt felhúzott még gimiben, utolsó előtti évben. De mivel ez 4 éve volt és egyszer sem kellett a nyelv, szerintem egy A2 szinten állok már csak. Sőt, mire az érettségieg eljutottam már akkora lejjebb esett a szintem, a szóbelim borzalmas volt. :D Megszólalni is épphgy megtudtam, le is baxott utána a tanár, hogy dehát van nyelvvizsgád...
2020. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emberben benne van ez az ellentmondás, hogy felteszi ezeket a miért kérdéseket, miközben a világ leglogikátlanabb teremtménye, döntéseit babonák, tévhitek, homályos utalások segítik. Vagy rosszindulat, miként Nobel nem gründolt matematikai díjat, mert a felesége és egy matematikus... Agatha Christie kedvenc húzása, hogy tudtam, hogy ez lesz a gyilkos, mert egy kérdésre ugyanúgy fintorgott, mint a cselédlány, amikor nagymamám vallatta, hogy ki törte el a lekváros üveget. De Stanislaw Lemnél is azért nem tudják legyőzni a gépek az embereket, mert a reakciók nem gépiesek.
2020. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(Én nem azért szeretem, amit #1 ír, az még külön ráadás. Bár azt vagy 25 éve megjegyeztem, mikor először volt olyan, hogy segítséget kértek egy műszernél, hogy a használati utasítás... mondtam, hozzad. De angol, nem baj? Nem. Meg amikor esti tévénézésnél a film első pár percében angolul beszéltek, valami műszaki baki miatt, és csak utólag jöttem rám mert mikor magyarra váltottak, elkezdtem tűnődni, hogy mi lett furcsa. Előbbi hozzászólás szerint a gyarlóság fontos. :D )
2020. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én imádom. Általánosban is tanultuk, ott sem utáltam, de nem szerettem különösebben. Viszont ahogy egyre nagyobb lettem, meg iskolát is váltottam, ahol kaptam egy nagyon jó tanárt, egyre jobban elkezdtem szeretni. Felfogtam, hogy mennyire fontos, manapság alapnak számít, tényleg jobban kinyílik a világ, ha az ember tud angolul.

Mondjuk én úgy általában szeretek nyelveket tanulni, tudok még németül is és spanyolul is egy picit. És szerintem olyan középfokig az angol a legkönnyebb azok közül a nyelvek közül, amiket az emberek általában tanulni szoktak (spanyol, francia, német, olasz, orosz).


Anyukám viszont utálja az angolt. Az iskolában neki még oroszt kellett tanulni, a gimnáziumban meg a németet választotta, mert akkor az volt fontosabb. Egyrészt azért utálja, mert nem bírja jól kiejteni a szavakat, másrészt meg szerintem már azért is, mert úgymond kötelező.

2020. febr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!