Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék hatékonyan...

Hogyan tanulhatnék hatékonyan angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kisbabával vagyok itthon, terveim szerint egy év múlva szeretnék visszamenni dolgozni.


A munkahelyemen nagyon fontos az angol nyelv, hiszen a főnököm külföldi.


Eddig sem nagyon mertem megszólalni (többnyire levelezunk, mert keveset van Magyarországon) mert igazából nem tanultam angolt, csak magamtól , de így, hogy itthon vagyok, még azt a kicsit is elfelejtettem..


Szóval abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen módon tudnám a kiejtés megtanulni, gyakorolni? Van erre esetleg valami praktika, alkalmazás?


Nagyon szeretek/szerettem könyvből tanulni, tehát ha valakinek van valami bevált könyve, ami tényleg jó, segít a nyelvtani részekben, szavak tanulasaban,kérem ne tartsa magába :)


( Nem nyelvvizsgára felkészítő könyvre gondoltam , ahol témák vannak -sport, Szabadidő, család, hanem hétköznapi dolgokra, kifejezésre)


Köszönöm a segítségeket :)



2020. febr. 3. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz filmeket angolul, olvass angol könyveket (neten is lehet) vagy akár wikipedia cikkeket, olvass hangosan fel angol szövegeket.
2020. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De ha nem tudom, hogy hogy kell valamit helyesen kiejteni ? :(
2020. febr. 3. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Másokkal kell angolul beszélni. Sőt, mindig másokkal.
2020. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sokat hallgatsz eredeti angolt, akkor lassan megszokod a kiejtést, utána meg meg kell próbálni minél többet gyakorolni, erre jó a hangos olvasás is.

#Sztrogoff: nem valószínü, hogy a kérdezönek sok lehetösége lenne több emberrel beszélgetni angolul.

2020. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valóban nincs sok lehetőségem. Mint írtam is, kisbabával vagyok itthon, így mondjuk a tanfolyam vagy a magántanár sem jó, mivel nem igazán tudok elmenni itthonról.
2020. febr. 3. 22:10
 6/9 A kérdező kommentje:

De azért köszönöm a segítségeket :)


Esetleg valami jó könyvet, munkafüzet tudnátok ajánlani, amiből a nyelvtani részt tudnám elsajátítani, gyakorolni?

2020. febr. 3. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magántanárhoz nem kell elhagynod az otthonodat. Engem is Skype-on keresztül tanítanak. pl: [link]


A kiejtéshez szerintem is sok angol nyelvű anyagot kell nézned, lehetőség szerint felirat nélkül (maximum angol felirattal). Az a jó, ha olyan témát nézel, ami amúgy is érdekel. Pl. én rengeteg főzős műsort néztem anno. Egy idő után rááll az ember agya. Fontos, hogy ne szótárazz közben folyton, csak amit fontosabbnak érzel.


Egyébként beszédhez elengedhetetlen, hogy - kapaszkodj meg - BESZÉLJ! :) Találnod kell valakit, akivel minél többet tudtok beszélni a célnyelven.


Ajánlok egy alkalmazást is: Anki. Feltelepíted, felmész az adatbázisába, és letöltesz hozzá egy nyelvi csomagot. Pl. angol kifejezések.

2020. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma már van online kiejtésfejlesztő kurzus is

[link]

2020. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2020. febr. 4. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!