Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2.-os vagyok középiskolában és 3 nyelvet tudok: Magyarul, Szlovákul és Angolul. Az angol még nem tökéletes, de most belehúztam és egyre jobban megy (ha tudtok adni tippet, hogy gyakoroljam filmeken kívül, hogy mégjobban menjen, megköszönném). Szeretnék még egy nyelvet tanulni. Valami olyan kéne ami a jövőben hasznos lehet, ezekre gondoltam:

Német (mert határos ország, sokat lehet keresni)

Spanyol (szimpi, könnyű nyelv, a negyed világ spanyol)

Orosz, francia vagy ákármi más. Ti ezek közül melyiket ajánjátok, vagy ezen kívül?



2020. febr. 4. 13:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
8 asnak: 1. Vagyok, szenc dialnicna, tele van tobb szaz ceggel ;)
2020. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem is ertem, megvalaszoltam a kerdest normalisan, es ketten is hitetlenkednek :D es akkor csak peldanak egy varost mondtam. Aki nyelveket beszel, es nem tudja magat eladni ugy hogy megfelelo munkat kapjon, hogy akar nyelvekbol megelni?


Nem ertem meg en magyarazkodjak :D erveket soroltam fel egy nyelv mellett a kerdesre valszolva es ugy irtok mintha hazudnek.


Es pozsonyrol ne is beszeljunk ott mennyi lehetoseg van ennyi idegen nyelvvel. De ezek szerint sokaknal nem azzal van a gond hogy nem elegge kepzettek hanem hogy nem tudnak munkat keresni.


Nem is tudom mit magyarazkodok. A magyar szomoru, de irigy nep :D

2020. febr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Németet mindenképp.
2020. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"tippet, hogy gyakoroljam filmeken kívül"

Olvassál. Az intelligenciát is okoz, mellékhatásként (legalábbis a facebook szerint), az meg egy orvosnál nem igazán hátrány.

2020. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#utolsó, az nem igazán segít, mert ha olvasok valamit, minden megértek, és azzal csak a szavakat gyakorlom mást nem. Amúgy nem tudom miért lenne valaki intelligensebb, ha elolvas egy cikket, vagy épp megnéz egy edott dologról egy videót...
2020. febr. 5. 16:04
 16/17 anonim ***** válasza:
Olvass fikciót, azok sokkal választékosabb szókinccsel rendelkeznek, bár azt kétlem, hogy valaha szükséged lesz olyan szavakra mint luminescence vagy juxtapose. Mondjuk nyelvvizsgán biztos növeli a pontszámot ha a javítótanárnak is szótárazni kell :D
2020. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Német egyértelműen.
2020. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!