Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelv, ragozás?

Orosz nyelv, ragozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány hónapja elkezdtem autodidakta módon orosz nyelvet tanulni az angol felsőfok után.

Ha eddig gondom volt a nyelvtan egy-egy részével, kis keresgélést követően sikerült megértenem a dolgokat.


Most viszont olyan dologgal találkoztam/szembesültem, melyről információt sem a nyelvkönyvben, sem interneten nem találtam.


Szóval, вот когда мои дети пойдут в школу и у меня будет работа, я буду счастливым человеком.


A kérdésem az, hogy a 'буду' után miért kell ragozni a melléknevet és a főnevet a mondat utolsó részében? :)


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. febr. 9. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azzá válsz. Ezért a ragozás. Ez egy nyelvi sajátosság, tanuld meg:)
2020. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A быть mint ‘lenni’ ige eszközhatározós esetet (творительный падеж) vonz. Ezért kell a mögötte álló mellékneveket és főneveket ennek megfelelően ragozni.
2020. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Az oroszban az igéknek vonzatuk van, mint a németben, és annak megfelelően kell ragoznia főneveket, és azok száma (egyes, többes), neme (hímnem, nőnem, semlegesnem), esete (alany, birtokos, tárgyas, részes, eszközhatározós, és előljárós).

Ez 2*3*6 féle végződés lenne, de a valóságban ennél szerencsére jóval egyszerűbb, de lényegesen összetettebb, mint a német, ami érezhetően összetettebb, mint a francia, ami csak egy lépésre van az angoltól. De az orosz még így is fényévekkel egyszerűbb, mint a 8 esettel dolgozó szanszkrit.

2020. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!