Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti tanítanátok a kisgyereketek...

Ti tanítanátok a kisgyereketeket angolul?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy mindkettő szülő magyar és Magyarországon éltek? Viszont ebben látjátok a jövőt. Az én szüleim nem tudnak angolul viszont engem 10 éves koromtól kezdve 23 éves koromig tanítottak különböző tanárok.
2020. febr. 16. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nincs gyerekem, de ha lenne, szerintem hagynám gyereknek lenni, ameddig pici. Annak idején 11 évesen kezdtem el egyáltalán idegen nyelvet tanulni (na jó, ennél azért lehetett volna valamivel korábban kezdeni), érettségire mégis lett egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgám (azóta pedig egy C1 és egy C2). Szóval nem gondolom, hogy hátrányba kerülne emiatt. Játsszon, fogócskázzon, legyen sáros, simogassa a kutyát-macskát, ameddig kisgyerek.
2020. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, de csak játékosan. A nyelv ragad magától az emberre, iskolás módon hiba tanítani (nyelvtan, igeidők, szótárfüzet). Ha meg játékosan tanítják, az nem frusztrálja a gyereket, neki az is játék, kalad, felfedezés.
2020. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: Azt nem írtam, hogy ez tapasztalat, két gyerekem van, még alsósok, de már elég jók angolból, főleg a nagyobbik, aki szinte a teljes engedélyezett számítógép-idejét (napi 1 óra, hétvégén napi 2) angol nyelű Youtube-videók nézésével tölti, és érti is. Mi nem beszéltünk a gyerekekkel angolul, illetve ha megpróbálunk, akkor folyton kijavítja szörnyű hunglish kiejtésünket ;)
2020. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet 10 éves kor előtt gyerekeket angolul tanítani, mert gyorsan ragad rájuk a nyelv, ám kizárólag verbálisan szabad, semmiképp sem írásban. Az anyanyelvi írás- és olvasástanulásba ugyanis nagyon bezavarhat egy másik nyelv, különösen mivel az angol nem fonetikus nyelv, így más az írott nyelv hangalakra konvertálásának algoritmusa, mint a magyarban. Angolul írni és olvasni tanulni csak akkor szabad, ha az anyanyelvi írás és olvasás mechanizmusai kialakultak és megszilárdultak már, azaz nagyjából 10 éves kor körül.
2020. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Hacsak nem anyanyelvi szinten beszélsz angolul, és következetesen mindig csak angolul beszélsz vele, akkor túl sok eredményt nem fogsz elérni. Megtaníthatsz neki szavakat, pár kifejezést, de amit egy kisgyereknek így 2-3 év alatt megtanítasz, azt középiskolás korban kb. 2 hónap alatt megtanulja. Ha nem kényszerül a gyerek idegen nyelvű kommunkációra, akkor túl sok mindent nem fog kezdeni a megtanult szavakkal. Olyan szinten, hogy a jövőjére hatással legyen, nem tudod megtanítani. Max. 1.-2. osztályban előnye lesz az iskolában.
2020. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. Engem járattak az oviban, nem szerettem, és a suliban kb. 1 hónap alatt megtanulunk mindent. Nyelvtagozatos sulit választank neki (NYEK nélkül).
2020. febr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!