Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet leggyorsabban...

Hogyan lehet leggyorsabban leküzdeni a nyelvtanulás folyamán az élőbeszédtől való félelmet?

Figyelt kérdés
Milyen módszer, tanulási stílus, gyakorlat vezet leginkább eredményre, hogy eljusson valaki egy általa tanult idegennyelven az élőbeszédig? Konkrét tapasztalatokra, sikerélményekre lennék kíváncsi.

2020. márc. 6. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszéddel.
2020. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem sokat segített, hogy a kedvenc filmjeimet, sorozataimat megnéztem az adott nyelven és hangosan olvastam fel idegen nyelvű újságokból, könyvekből stb. Ezután sikerült munkát találnom külföldön és kb még 1 év volt mire teljesen folyékonyan sikerült beszélnem.
2020. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném #1 amúgy tökéletes válaszát, méghozzá a lehető legtöbb emberrel. Én elmentem nyelvtanfolyamra, és mindig jelentkeztem, bármennyire utáltam. És amikor a tanév végére ráébredtem, hogy immár semmi gátlásom nincs, de ez csak erre a csapatra vonatkozik, akkor, annak ellenére, hogy a tanár és a társak is barátok lettek, átléptem más nyelviskolába.

Persze, ezek a "házi" módszerek csak abban a (elégég homályos határok közti) tartományban használhatóak, amelyiket az átlag normálisnak nevez. A súlyos lelkibeteg az szakértő orvos kezelésére szorul.

2020. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van, akinek csak a mélyvíz a megoldás, azaz olyan külföldiekkel való beszélgetés, akik nem tudnak magyarul, illetve akikkel más ismert idegen nyelven sem tud beszélgetni.
2020. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy magyarul nem értő külföldiekkel kommunikáltam szabadon, pusztán azért, mert volt közöttünk valami közös pont, információra volt szükségem, együtt kellett dolgozni, szimpatikus volt stb., szóval azért, mert én szerettem volna. Nekem ez volt az a pont tulajdonképpen, amikor elkezdtem beszélni. Nekem már voltak nyelvvizsgáim több nyelvből is (B2-C1), de nem tudtam érdemben használni a nyelvet és nem is mertem. Jártam kismillió nyelvtanfolyamra, az iskolában is tanultam a nyelvet, olvastam, filmeztem stb., de mindig azt éreztem, hogy ez csak egy ilyen öncélú folyamat, de nincsen semmilyen értelme... minek? miért tanuljak nyelvet, ha úgysem tudom használni? mire használjam? Ez akkor változott meg amikor találkoztam külföldiekkel, elutaztam külföldre is tanulni, itthon is keresem ezeket a lehetőségeket, ahol külföldiekkel tudok kommunikálni és ez segített.
2020. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!