Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok mondani német nyelvű...

Tudtok mondani német nyelvű sorozatokat, amihez van felirat?

Figyelt kérdés

Netflixen is van sok sorozathoz/filmhez, de általában egyáltalán nem egyezik a felirat azzal amit mondanak, ugyanez van ha töltök le feliratot filmekhez.

Nyelvtanulás miatt szeretnék elkezdeni nézni valamit, mert az angolban is sokat segített, de először az is felirattal néztem, a németet meg számomra egyébként is nehéz hallás után megérteni.



2020. márc. 29. 15:48
 1/2 anonim válasza:

Szia.

Nekem is a nasodik nyelv a nemet, es ugyanugy sokat zsortolodtem rajta, h a sorozatoknal/filmeknel egyszeruen nem talaltam olyat, ahol a nyelv megegyezik a felirattal. Tenyleg sok filmet neztem mindenhonnan, de aztan beletorodtem abba, h nemet szinkronost felirat nelkul nezek, mert tenyleg zavaro h mas van irva mint amit mond. akkor inkabb ne legyen felirat.


Amit tudok ajanlani, az a hangoskonyv. Sok Hörbuch van a YouTube-on, es ha megrendeled a konyvet is, akkor ott a "felirat" is. De van egy par olyan Hörbuch is, ahol eleve ott a szoveg is. De a legtobbnel nincs, azokhoz kulon megvettem a konyvet nemet nyelven. Pl. tanultam 2 Agatha Christie regenybol.


Ezenkivul tudom meg ajanlani, vannak csatornak amik kulonbozo temakkal foglalkoznak (pl engem erdekelnek a rejtelyes, horror sztorik), es akkor ezekbol nezem a videokat, amihez generalt felirat van. Persze nem fordit le mindent jol, de azert 80 %-ban igen.


A harmadik opcio az a jatek. Ott tenyleg az a felirat van, amit mondanak is. Sok jatekhoz van mar nemet szinkron. En pc-n jatszottam igy a Resident Evil 7-et, Nemet nyelve es feliratosan.


illetve azt is tudom ajanlani, a hallas ertes gyakorlasahoz, h ha mar tul vagy a nemet kezdo szinten, olvasd fel te magad a torteneteket (konyv, cikk, stb), vedd fel es jatszd vissza. Ilyen szempontbol a nemet sokkal konnyebb, sokkal hanarabb lehet jo kiejtessel nemetet beszelni, mint az angolt, hiszen a kiejtesi szabalyok adottak. Igy azt mondom, h ehhez nem is kell anyanyelvu akarki, aki felolvassa neked, egy kozepszintu tudassal mar felolvashatod magadnak, abbol is tudsz hallast fejleszteni. Plusz a felvetelt fel is tudod gyorsitani, h nehezits a dolgon.


En igy fejleszten a hallasertest :)

2020. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!