Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ukrán nyelv mennyire nehéz?

Az ukrán nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Neten keresztül hogyan tudnám tanulni?

Rendszeres tanulással kb. mennyi idő B2-es szint elérése?



2020. ápr. 2. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

4 éve élek Ukrajnában, oroszul végzek egyetemet, de néha ukránul is voltak óráim.

Az ukrán nyelv nehezebb az orosznál. Nem igaz az, hogy az orosz és az ukrán szinte egyformák. Kb 60% a hasnonlóság. Nyelvtanilag elég hasonlóak, de ha a szókincset nézzük, akkor az ukránban sok szó van, amia lengyelre hasonlít inkább.


Azonban ez még hagyján, a legnehezebb az, hogy nem nagyon fogsz jó anyagot találni neten. Magyarul gyakorlatilag esélytelen. Ha tudsz angolul akkor esetleg valamit találsz (pl Duolingo). Legegyszerűbb akkor tanulni ukránul, ha már tudsz oroszul.


Ami a B2-es szintet illeti, saját tapasztalatot tudok mondani: én 3 év alatt jutottam el B2-es szintre oroszul úgy, hogy heti egyszer különtanárhoz jártam és nagyon megszállott voltam (állandóan orosz zenét hallgattam, oroszul olvastam hírportálokat, holott kb 20%át értettem stb).

2020. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
83%

Szia! A kérdésedrol füzetet lehet írni.

0-ról tanultam meg alap társalgó szinten. Az is az igazsághoz tartozik, hogy harmadik nyelvnek tanultam már angol-német után. Szóval van a nyelvtanulasban rutinom.

Ukrainian lessons oldalon. Anna Ohoiko volt a tanárom. Meg tagja lehettem így a Facebook csoportjának. Mindenki tök jól elvolt. Nagyon profi nyelvtanar a nőci. Annyi a gáz, hogy angolul oktat. Meg nekem úgy egyszerűbb is volt. A Google fordítót is jobban tudtam úgy használni mondatokra. De Anna elég jól magyaráz nem nehéz angolul sem. A tananyagok is jól fel vannak építve Anki kártyákkal. De ezeket nem részletezem. Nyelvtanulasi rutinért az 5 év 5 nyelv oldalt ajánlom. Mert lényegében az évek alatt NEKEM jól működő módszerekkel eszközökkel tanultam amik pl. németnel is használtak.

+ egy jotanacs: Az ukránok többsége oroszul beszél (legalábbis ahol dolgoztam 10-ből 8 oroszul beszélt) és mindegyik megérti az oroszt. Ahhoz meg jóval több segédlet van neten magyarul is. Utólag megbantam hogy nem az oroszra fordítottam több időt.

2020. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
69%
2-es vagyok. Az 1-es valaszoloval egyetértek. Abszolút nem ír hulyeseget.
2020. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
1-es, megkérdezhetném, hogy hogyan kerültél Ukrajnába, illetve, hogy melyik részére? :)
2021. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!