Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Milyen nyelvet tanuljak?

Magyar az anyanyelvem, c1 szinten vagyok ukránból és oroszból, angolból viszont csak b2-es szinten, amit majd később fejleszteni szeretnék. Milyen európai nyelvet érdemes tanulnom, amelyik logikai(nyelvtanilag, stb) alapon kapcsolódik a fentiek valamelyikéhez és könnyebb lenne megtanulnom... A válaszokat előre is köszi :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: nyelvtanulás, ukrán, orosz, angol, nyelv

máj. 20. 17:08  Privát üzenet  

A válaszok

hát ukrán oroszhoz nyilván szláv nyelvek

angolhoz sok, pl skandináv nyelvek, azok közül a svéd a legkönnyebb, aztán mehetsz tovább ha gondolod

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 21. 10:29 Privát üzenet
ja még valami, ha már skandináv nyelv, akkor azért a norvég, mert köztes állapot, norvéggal, könnyú a svédet és a dánt is érteni, így nyertél 3 nyelvet :)

# 2/5Időpont máj. 21. 10:38 Privát üzenet

csak egy vicc. amikor még nagyon kevéssé beszéltem svédül, de azért hallásilag sokkal többet értettem, néztünk filmet, én azt hittem , hogy svéd film (kiderült nem, skandináv) kb 2 perc után néztem emberre, hogy ennyire béna vagyok? mért nem értek semmit a főszereplő beszédéből:?

válasz : dehogy azért mert ,dán és én is alig értem:))

# 3/5Időpont máj. 21. 10:51 Privát üzenet

Angolt.

Azt leszámítva meg azt, ami tetszik.

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont máj. 21. 10:57 Privát üzenet
na szóval ha egyzerút akarsz akkor svéd, a norvég kicsit nehezebb,de azzal van kvázi 2 nyelved pluszban

# 5/5Időpont máj. 21. 11:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tanuljak meg egy nyelvet 24 óra alatt? (bővebben lent)
Milyen nyelvet tanuljak angol mellett?
Francia vagy olasz nyelvet tanuljak?
Jog mellé milyen nyelvet tanuljak?
Milyen nyelvet tanuljak? Timelyiket tanultátok? Melyik nyelv az amit megéri tanulni?
Csiszolgassam az angolt tovább vagy tanuljak új nyelvet?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!