Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak itthon az angol mellett?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt a “karantén” elkezdtem rendszeresen sportolni viszont úgy gondoltam jó lenne az angol mellett egy másik nyelv elsajátítása. De nem tudom melyik lenne a legideálisabb és melyik alkalmazás vagy módszer.( a Duolingon

kívül! )!

Ui: Az angolt 5 éve tanulom de nem igazán boldogulok vele még magántanárral sem



2020. ápr. 19. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem igazán boldogulsz az angollal, mi a picanak akarsz más nyelvet tanulni??? Ne viccelődj kérlek.

Teljesen felesleges.

Szánjál rá pár napot és keress új módszertant az angolra. Tudom hogy ez ördögi kör mivel az összes normális cikk angolul jelenik meg, amit meg nem értesz, de pont azért kell megtanulni angolul mert ha bármit akarsz a mai világban, nélkülözhetetlen az ismerete.

2020. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemesebb lenne az angolra több időt szánnod, de otthoni tanulásra szerintem a spanyol egy jó nyelv. A kiejtése egyszerű, az elején még a nyelvtan is.
2020. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ennek így tényleg nem sok értelme van. Azt írod, hogy az angollal még magántanárral is gondjaid vannak, holott az interneten elérhető számtalan anyag, angol nyelvű filmek és sorozatok miatt az egyik leggyorsabban elsajátítható idegennyelv.


Nem írod, hogy tanultál-e valaha másik nyelvet, ebből arra következtetek, hogy nem. Bármilyen más idegennyelvnek állnál neki, nagyon hamar otthagynád segítség, kellő motiváció és ami ennél is fontosabb, jó tanulási készségek nélkül (ami logikusan következik, hogy nincs, ha az angollal így is gondjaid vannak), mert még egy egyszerűnek titulált spanyol vagy olasz nyelv is tele van olyan nyelvtani szerkezetekkel, amelyek a magyarban nincsenek, ha nem ismerős vhonnan, más tanulmányokból az adott dolog, akkor nem fogod tudni egyedül elsajátítani.


Angolozz inkább. Ha vmelyik nyelv biztos az életben az az angol. Nem lehet mellélőni. Nem beszélve arról, hogy számos idegennyelv online anyaga eleve angol nyelven érhető el. Vhogy beszéljétek át a tanároddal, hogy mi okoz gondot, miért nem tudsz haladni. Vmi oka biztosan van. Vagy rossz technikával tanulsz, vagy nem szánsz rá elég időt, esetleg a tanárral van valami gond. De ilyen háttérrel egyedül neki állni egy másik idegennyelvnek felesleges energiapazarlás, nagyon hamar ott fogod hagyni, mert nem lesz sikerélményed és még inkább demotivált leszel még ahhoz is, amit eddig tanultál.

2020. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel, vszínűleg rossz módszerrel tanulod.

persze, nem ismerünk, lehet, hogy be vagy oltva nyelvek ellen, de először tanulj más módszerrel.


én lassacskán úgy jutok el angolból felsőfokig, hogy egyedül félév alatt többet haladtam, mint eddig életem során magántanárokkal.

az ismeretlen szavakat mindig kapcsold vmihez, sokat vizualizálj, teljes mondatokat, dalszövegeket írj ki.

2020. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!