Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érthetném könnyebben...

Hogyan érthetném könnyebben az angolt?

Figyelt kérdés
5 éve tanulok angolul, színötös vagyok belőle. Szóbeliztem is kétszer( középiskolába) ott teljesen jól értettem amit a tanár mondott. Viszont mondjuk dalszövegeket van hogy alig értek, vagy mikor akár egy amerikai egy videóban elhadarja a mondanivalóját. Valahogy tudnék gyakorolni, vagy ez ki fog alakulni egy idő után, hogy mindent értek?

2020. ápr. 20. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Halgass sok zenét, olvasd hozzá a dalszöveget, nézz videókat, filmeket, és ha van, akkor ott is kapcsold be a feliratot. Ebbe nagyon gyorsan bele lehet jönni, mert miközben csinálod valami olyat hallgatsz, amit élvezel.
2020. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, én soha nem tanultam angolul,de elkezdtem és letöltöttem egy appot play áruházból.

Angol-magyar: szótár & oktatás & fordító.

(az ikonban vízszintesen van elválasztva a két zászló és a felső a magyar)

Nekem igazából sokkal jobban tetszik, mint pl. egy duolingo amit folyton emlegetnek.

Egyelőre szavakat tanulok és igyekszem az összeset.

Hála az égnek elég jó a nyelvérzékem naponta 20 szó simán megy.

Igazából igazán a nyelvet csak kint fogod tudni rendesen megtanulni, pár hónap és a zenéket már akkor is megérted, ha nem akarod. ;)

Remélem megtalálod az appot, sok sikert.

2020. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai világban nem lehet felmentés a nem értésre az, hogy nem jutottam ki.
2020. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ami nálad "az amerikai elhadarja a mondanivalóját" szerintem inkább normál tempójú beszéd. A gyorsabb beszéd ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=BwFOwyoH-3g


Ha elég sok angol szöveget hallgatsz, rá fog állni az agyad és elkezded kihallani a dolgokat. Ami magyarul érdekelne azt olvasd/hallgasd/nézd angol nyelven.

2020. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3

Ez csak a zenékre vonatkozik 🤦‍♀️

2020. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Általánosba járok 😂

2020. ápr. 23. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:

helló!

nekem is ez volt a problémám az angollal, hogy egyáltalán nem értettem, amit mondtak a filmeken vagy a zenéken.

Tök egyzerű a megoldás: feliratosan kell nézni, méghozzá angol felirattal, így lehet a legtöbbet tanulni.

A legjobban értehtőek a természetfilmek (pl David Attenborough filmjei), de jó az is, ha angol felirattal nézed a kedvenc sorozatodat.

A zene nekem nem jött be, ott sokan nagyon érthetetlenül beszélnek és a szövegek is a legtöbbször teljesen zagyvák és szlengek.

Pár év alatt simán összejött így a nyelvvizsga, mert közben azokat a szavakat és kifejezéseket is kiszótáraztam, amiket nem értettem.

Eleinte nagyon sokat kellett szótáraznom, utána egyre kevesebbet.

2020. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

Ebből az "általánosba járok"-ból azért azt tudom levonni, hogy nem értetted, mit írtam.

2020. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 16 évesen még mindig általánosba jársz, akkor a magyart se érted eléggé...
2020. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!