Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék letenni minél...

Hogyan tudnék letenni minél gyorsabban/könnyebben egy, a felsőoktatásban elfogadott középfokú angol nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Negyvenes éveimben járok, még akkor szereztem a diplomámat, amikor nem volt kötelező a nyelvvizsga, így nincs is. Most szeretnék elvégezni egy mesterképzést, ahhoz pedig kellene egy középfokú nyelvvizsga.

Érettségikor simán le tudtam volna tenni. Azóta sokat használtam a nyelvet szóban és írásban egyaránt, szerintem a szókincsem bőségesen eléri a középfokú szintet. A nyelvtant nagyon át kellene néznem, régen tanultam (ami napi használatban előfordul, az megy)...

Milyen nyelvvizsgát ajánlanátok?


2019. júl. 20. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Emelt szintű érettségi?
2019. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz nyelvtanozni, ott az ECL. Abban nincs nyelvtan, írásbeli része egész könnyű, a Listening viszont nem éppen könnyű..
2019. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 1: Az helyettesíti a nyelvvizsgát? Nem tudom, hogy lehet letenni... de majd utánanézek.

# 2: Kösz a tippet. Mondjuk a listening részről is tartok, folyamatos szövegből sajnos keveset értek meg. (Beszélgetés közben más, ott szinte mindent, filmeket is nézek angolul, de pl. egy angol nyelvű híradóból sokkal kevesebbet...)

2019. júl. 20. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs már kimondottan nyelvtani feladat szerintem sehol. De azért beszélni és írni helytelen nyelvtannal az nem jár következmények nélkül.
2019. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4: Köszönöm, ez jó hír. Szerintem helyesen használom a nyelvtant, de ami régen a nyelvvizsgán volt, kifejezetten nyelvtani tesztek, azok feladták a leckét...

(Természetesen azért készülnék előtte tanárral is.)

2019. júl. 21. 00:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt próbálnám meg, hogy így magadtól megy-e egy középfok, simán egyszerűen utcáról bemenve valamely cégnél. 3 sikeres nyelvvizsgán vagyok túl (középfok, felsőfok stb.) de nem tudnám megmondani, hogy melyik volt "jó", holott kb. négy különféle cégnél vizsgáztam (egyik nyelvvizsgámat más időben szereztem meg a szóbelit mint írásbelit, szándékosan).
2019. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!