Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy francia?

Spanyol vagy francia?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvet tanuljam? Egyszerűen nem bírok dönteni. Ugye az elso nyelvem az angol ezek kozul az egyik csak masodik lenne. Viszont nem tudom. A spanyol hangzasa tetszik, azonban nem fogok Spanyolországban élni, maximuk nyaralni. A francia viszont hangzasra abszolut nem tetszik. Viszont eselyesnek látom, hogy olyan orszagban eljek kesobb ahol ez az egyik beszelt nyelv. Illetve szerintetek akar későbbiekben, ha azt nem nézzük hol fogok élni, akkor munka szempontjabol melyik a hasznosabb? Igazabol bármilyen tapasztalatot, velemenyt szívesen fogadok.

2020. ápr. 28. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A spanyol sokkal konnyebb es inkabb vilagnyelv mint a francia.
2020. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol
2020. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A spanyolt sokkal többen beszélik, mint a franciát, illetve könnyebbnek is tartom megérteni. Én 4 évig tanultam franciát heti 5 órában, ha anyanyelvi beszélőt hallok örülök ha szófoszlányokat hallok ki. Ezzel szemben a spanyol anyanyelvűeknél mintha egyszerűbb lenne kiértenem bizonyos szavakat, tagoltabban beszélnek. A franciák mindent összevonnak és gyorsan beszélnek, a végén pedig egy összefüggő hablaty jön ki, ami persze nagyon szépen hangzik, de érthetetlen.


A nyelvtan szerintem 80-90%-ban ugyanaz lehet, bár nem értek hozzá annyira. Nekem ez a szubjektív benyomásom a két nyelvről.

2020. ápr. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A francia sem rossz nyelv, de szerintem is ma már többre megy az ember a spanyollal. Ha csak ezt és az angolt beszéli valaki, a világ legtöbb országában el tud boldogulni, és a munkaerőpiacon is nagy kereslet van rá.

Nekem közvetlenül csak a spanyol nyelvtanítással kapcsolatban van tapasztalatom, mert tanárszakos vagyok. Szinte hetente futnak be állásajánlatok gimnáziumokból, nyelviskolákból. Olyan sok a magántanítványom, hogy már alig győzöm.

Szakos ismerőseim közül sokan már egyetem alatt is valamilyen multinál dolgoznak, fordítanak, tolmácsolnak, és nem megy rosszul nekik.

2020. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 1. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!