Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt két középfokú...

Egy év alatt két középfokú nyelvvizsga, ez lehetetlen? Felejtsem el?

Figyelt kérdés
Németből alapfokon vagyok, angolból még ott se. Egy év alatt nagyon sok tanulással meg tudnék szerezni két középfokú nyelvvizsgát?
2010. júl. 28. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg ha tenyleg semmi massal nem foglalkozol, csak a nyelvtanulassal. De nem lesz egyszeru.
2010. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hááát nem lehetetlen, de párhuzamosan a kettőt nem lesz egyszerű, főleg mert két nagyon hasonló nyelv, de vannak kis eltérések, ami épp elég arra, hogy keverd a kettőt. Megoldható, de nem egyszerű. Nagyon nem.
2010. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehetetlen, de ehhez naponta minimum 6-8 órát kell nyelvet tanulni.
2010. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak sajnos nem vagyok egy nyelvzseni... A nyelvtant könnyen felfogom, még a szavakat is meg tudom tanulni, de használni már nem tudom a nyelvet. Áh, lehet, hogy az eszperantó lesz a másik nyelv.
2010. júl. 28. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Eszperantót tanulhatsz, csak sajnos a legtöbb helyen nem fogadják már el, bár érettséginél még szerintem adnak rá pontot. De azon felül már nem érsz vele semmit, rájöttek, hogy túl könnyen meg lehet szerezni.
2010. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy semmi értelme nincs, de érettséginél az a néhány pluszpont jól jönne. :)
2010. júl. 28. 14:30
 7/13 A kérdező kommentje:
Mármint a felvételinél.
2010. júl. 28. 14:31
 8/13 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de én is az eszperantón gondolkozom , te hogy fogsz rá felkészülni? neten?
2010. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, de szerintem az internetes tanfolyamot fogom választani.
2010. júl. 28. 15:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Használható nyelvet tanuljatok inkább. Meglesz a plusz pontod, felvesznek, és az első dolog, amivel szembesülsz majd, hogy a tananyagot nem frissen kiadott és tálcán kínált magyar nyelvű tankönyvekből kell megtanulni, hanem főként angol nyelvű cikkekből.

Aztán mikor elhelyezkedni próbálsz, ott is nézik a nyelvvizsgapapírt, de egy eszperantóval nem mész semmire, max. megkaptad rá a diplomát. De utána? Egyetem alatt meg még nyelvet is tanulni pluszban nem egyszerű.

2010. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!