Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt két középfokú...

Egy év alatt két középfokú nyelvvizsga, ez lehetetlen? Felejtsem el?

Figyelt kérdés
Németből alapfokon vagyok, angolból még ott se. Egy év alatt nagyon sok tanulással meg tudnék szerezni két középfokú nyelvvizsgát?
2010. júl. 28. 14:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen az angol lenne az egyik nyelv, az mellé meg minek a német?
2010. júl. 29. 15:42
 12/13 anonim ***** válasza:
Mert a némettudás is elég keresett, tekitve, hogy elég közel vagyunk Ausztriához, Svájchoz és Németországhoz, nagyon sok cégnél feltétel, unokatestvéremnek is kellett felsőfokú angol és német a diplomájához és nem az angollal tudott elhelyezkedni, hanem a némettel, és már a 3. cégnél ezzel tud érvényesülni. Egyébként meg nem értem, hogy miért akarnak eszperantóul megtanulni az emberek.Most ez nem cseszegetés, csak sosem értettem, hogy egy használhatatlan nyelvet minek kezd el vki megtanulni, mikor már csak egy kicsit kéne rágyúrnia és egy használhatót is sikerülne.
2010. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is szívesebben tanulnék használható nyelvet, de már az idő is szorít, ráadásul németet is már 10 éve tanulok, de még mindig alig érem el az alapfokot. Egyetemre meg nagyon kellene a pluszpont, és ott egyáltalán nem a nyelveken lesz a hangsúly. Felsőfokot egyébként nem is tudom, hogy lehet elérni. Maximum, ha kint élnék egy ideig... de arra nincs pénz. Mire végzek, addigra csak össze tudok szedni még egy középfokút.
2010. júl. 31. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!