Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek mi segített a tanulásba...

Nektek mi segített a tanulásban? (angol)

Figyelt kérdés
Ti milyen módszerekkel tudtatok legegyszerűbbeb megtanulni az angol nyelvet? Legalább társalgási szintet kell hoznom közel 70 nap alatt, de a magolás nagyon nem megy nekem. Mivel tudtatok gyorsan tanulni? Netflix, játék, alkalmazás?? Doulingot már csinálom egy ideje, de valami másra is kíváncsi vagyok. Nagyon alap az angolom.
2020. máj. 4. 19:45
 1/3 A kérdező kommentje:
*egy alap társalgási szintet
2020. máj. 4. 19:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Számomra a Duolingo nem igazán volt hasznos, túl egyszerűek benne a feladatok. Számomra rengeteget segített az, hogy először angol felirattal, majd felirat nélkül néztem sorozatokat. Zavart, ha egy szót nem ismertem és megnéztem a jelentését, így a szókincsemet is fejlesztettem amellett, hogy a hallott szövegem és a beszédem is javult.

Illetve ajánlom azt is, hogy olvass angol könyveket, persze könnyűvel kell kezdeni, mint a Monkey's Paw stb. Próbálj angolul írni dolgokat, akármit, például a napodat vagy valamiről kifejtheted a véleményed. Ehhez persze tudni kell a nyelvtant, de írással is rengeteget tudsz fejlődni. Vagy az is jó, ha magadban egy kitalált beszélgetést folytatsz magaddal :D de ha nem zavar, hogy hallanak vagy nincsenek körülötted ezt hangosan a legjobb megtenni.

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ezeket élvezhető is csinálni, persze nem rossz az se, ha a neten oldasz meg pl. nyelvtanos feladatokat, legtöbb ki is javít téged, rengeteg ilyen van fent.

Ezek sokat segítettek nekem, úgy mentem gimibe, hogy bemutatkozni se tudtam rendesen, most pedig emelt érettségit teszek angolból és középfokú nyelvvizsgám is van.

2020. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt kéne tudnod magadról, hogy hogyan tanulsz könnyebben: hallás után, vizuálisan, vagy hogy. Ettől sok függhet.
2020. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!