Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Cosmopolit...

Mi a véleményetek a Cosmopolitan Lingua német tanfolyamáról?

Figyelt kérdés
Milyen véleménnyel vagy róla? Jók a tanárok? Az intenzívvel szemezgetek, érdemes rá jelentkezni?

2020. máj. 12. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én többször részt vettem már a Cosmopolitan-nál nyelvtanfolyamokon, azt kell, hogy mondjam, hogy jó és rossz élmény is volt. Nem tudom milyen nyelv érdekel, én a németen vettem részt, egyszer egy nagyon jó tanárt kaptunk, én úgy láttam, hogy az egész csoport érti amit veszünk, és nagyon gyorsan haladtunk (intenzív tanfolyamon), a másik tanár akit a következő tanfolyamon kaptam, nagyon unta már az egészet, a 100 óra alatt szinte semmit nem haladtunk (pontosabban amit vettünk senki nem értette), oktatóként borzalmas volt sajnos :( A pénz kidobott volt, a csoport többi tagja ugyanezen a véleményen volt. Egyre több hiányzó volt, a tanfolyam előrehaladtával.


Az intenzív tanfolyam árnyoldalai: 5*5 órának van meghirdetve, de 1 óra nálunk valójábna csak 45 perc, és még ekkore is vannak szünetek, én inkább 1 órát nettó 38-39 percnek mondanék. (Így hiába villognak azzal, hogy 1 óra csak X ft-ra jön ki).

Minden egyes áldott nap, kerek 1 óra (60 perc) azzal megy el, hogy ellenőrizzük a házikat, sokszor vannak önálló feladatok is, ami még inkább csökkenteni az interaktivitást. Szeretnek elkalandozni a tanárok más felé, ezért az a 38-39 perc is leginkább nettó 30perce csökken ténylegesen.


Ha részt vennél rajta, most néztem az árakat, próbáld ki az 50 órásat, ha tetszik akkor max folytasd onnan. Nem elijeszteni akarok senkit, de szerintem 65 ezer egy 100 órás tanfolyamért, amiben nettóban igazából csak 50 a 45 perces ,,órák'' miatt, a szüneteket ebből még lejönnek, a sok mellébeszélés, és az önálló feladatok, amiket előtte el se magyaráztak.


+ Elképszetően lapossá tud válni az intenzív egy idő után

+ ha személyesen veszel részt az órákon, akkor egy nem viccelek egy ablak nélküli pincében lesz az óra, fancy-nak tűnik a hely, de nem volt vicces pár óra után én nagyon nyomasztónak éreztem :( Néha nyáron egy pár utcával lejjebbi helyen is tartanak órákat, az a terem még egész korrekt, mert van természetes fény, de ez csak akkor ha nagyon sok diák iratkozik be, alapvetően a pincés-telephelyen mennek az órák :(.


Igen olcsó, de olcsó húsnak híg a leve. Amúgy Köszönet annak a némettanárnak aki lelkiismeretesen és a legjobb tudását adva adta le az első némettanfolyamomat, a többi nyelvtanárt nem szeretném megnevezni vagy kommentálni. Szakmailag nálam 0, az aki a M betűt folyamatosan ,,Macibetűnek hívja'', meg vihogunk jópofizunk egész nap :(

2020. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírásodat! Jelenleg csak online órákat adnak, ezért a pincehelyiség most nem játszik. A 100 órásra szerettem volna menni, de akkor inkább 50 órán próbálom ki, igazad van. Esetleg még abban tudnál segíteni, hogy az az ajándék 50 óra szóbeli gyakorlás amit most hirdetnek a tanfolyamok mellé, az mennyire komoly? Vagy az csak valami reklámfogás?
2020. máj. 12. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ügyes vagy, jó választás most az 50 órás, mert árarányos, ha nagyon tetszik akkor max folytatod (Ha meg nem tetszik, akkor csak ennyit buktál); Az ajándek 50 óra úgy nez ki, hogy vannak órák csütörtök delután, pentek delután (inkább penteken van több, úgy emlekszek), kb 1 órától van az első, de nyelvtől is függ), angol nemet plusz órák tuti, hogy mindig vannak, ez regen úgy nezett ki, hogy fel kellett iratkozni a recepción egy papirra, de most gondolom szinte bármennyien reszt vehetnek rajta ha teljesen online, úgy emlekszek, hogy spanyol es olasz is volt, ezekre kevesebben iratkoztak fel, reges regen nekünk a nyelviskola vezetője azt memlitette meg, hogy ezen az 50 órás tanfolyamra korlátlanul járhatunk (tehát pnteken akár több órán is reszt lehetett venni), addig amig tagja vagy az iskolának,, Nem is vezettek azt, hogy ki hány órán vesz reszt, de menj rá nyugodtan korlátlanul ha raersz, nem fognak extra költseget kiróni rád; Amúgy is az ő dolguk figyelni, hogy hány órát vettel reszt; Visszaterve az előző gondolatra, Ha esteleg az 50 óra intenziv már lement, mondd azt, hogy te egy listát vezettel róla, hogy mikor vettel reszt a kommunikációs traningen (mert igy hivják az ajándek 50 órát), es hogy szeretned vegig lejárni, mert 50 órát nem lehet lejárni, ha a másik 50 óra intenziv módon 2 het alatt lemegy! Egyebkent az iskola vezetősege eleg jó, ha penzügyi kerdeseid vannak, hogy reszletfizetes stb, rugalmasak es alkalmazkodnak hozzád, lehet, hogy azóta már kiszelektálták a rosszabb tanárokat, úgyhogy sok sikert kivánok neked

2020. máj. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kommunikációs training hasznosságáról annyira nem tudok nyilatkozni, pár órán vettem reszt, főleg szavakat vesztek, es sorban mentek egyesevel válaszoltok egy kerdesre; Szerintem jó amúgy, bár ha A1, A2 szinten vagy, akkor nagyon lemaradva fogod erezni magad, nálam is ez volt, alig tudtam megszólalni a többiek meg folyekonyan beszeltek, szóval itt egyáltalán nem szintek szerint volt es kenyelmetlenül ereztem magam hogy alacsonyabb szintu vagyok szinte mindenkinel ;( De ha ez nem zavar, akár meg hasznos is lehet
2020. máj. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Hasznos volt. :)
2020. máj. 13. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!