Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri németet tanulni?

Megéri németet tanulni?

Figyelt kérdés

Nem tervezek menni se Németországba, se Ausztriába. Az angolom kitűnő, a német nagyon nehézkesen megy.

Próbálkozzak tovább vele vagy hagyjam a francba?



2020. máj. 13. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Van értelme, tanulj németet
Felesleges, mindenhol tudnak angolul
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól jársz vele ha megtanulod!

Én példának okáért Kolozsváron tanulok, és ott van egy cég ahol folyamatosan angol és német nyelvű helyek vannak. Nagyon keresett a munka erő piacon. Ajánlatos hogy foglalkozz vele mert biztosítod a jó megélhetésed. Jól is fizetik

Hajrá

2020. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt a kérdésből, hogy informatikusnak tanulok.
2020. máj. 13. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a második legfontosabb nyelv az angol után és sok helyen előny,főleg műszaki vonalon ha valaki jól beszéli DE ha nagyon nincs rá motivációd és utálod akkor nem érdemes erőltetni
2020. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet, hogy meghagyom másnak... :D
2020. máj. 13. 23:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg tudlak érteni,én a hollanddal vagyok ugyanígy

2 évet dolgoztam ott és alig tudok vmit mert annyira utálom az egész nyelvet meg a hangzását :D

2020. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én most jöttem rá, hogy így a digitális oktatásban mindent megcsinálok majdnem azonnal ahogy feladják, csak a németet húzom nagyon
2020. máj. 14. 00:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy megérni nagyon megéri de nyílván ha nincs hozzá kedve az embernek akkor úgyse fog nekiállni

Basszus inkább tanulnék meg bármilyen filmes nyelven mint hollandul :D

2020. máj. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!